Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malé předškoláky učili střílet góly extraligoví házenkáři

  • Karviná,

Prvoligoví házenkáři karvinského Baníku si ve svém nabitém programu najdou čas i na děti z mateřských škol. Pravidelně se s nimi setkávají na hale a připravují pro ně sportovní dopoledne.

Ještě nechodí do školy a už moc dobře vědí, kdo je Michal Brůna, Nemo Marjanovič  nebo Dominik Solák. Právě tyto sportovní hvězdy společně s dalšími kluky z týmu extraligových házenkářů HCB Karviná tráví pravidelně a aktivně čas na hale s malými předškoláky. A nejen to, ty nejtalentovanější a sportovně nadané také motivují k hraní házené.

"Hledáme talenty do naší Mládežnické akademie. Celoročně, co dva týdny tady přijíždí školky a my se jim věnujeme, skládáme různá stanoviště, obsahují základy házené, střelba, gymnastika, kotouly, přeskoky. Hlavně aby je to bavilo a nás to taky baví, je to super pracovat s malými dětmi," vysvětlil Dominik Solák, hráč HCB Karviná.

  Děti připravené aktivity bavily. Bavilo je střílet na branku i v bráně stát.

anketa: předškoláci: "Mě se líbí, jak házíme." "Mě se líbí všechny ty sporty." " Baví mě, že dávám góly a přeskakuji."

Čím dříve se děti k házené dostanou a oťukají si její základy, tím lépe. Například brankář Petr Mokroš začal hrát házenou už v šesti letech a jak prozradil, začátky nebylo nejlehčí.

"Mě to tedy vůbec nešlo, neměl jsem základy, taky jsem se do toho dostával jako ty děti a jsem rád, že jsem teď tam, kde jsem," řekl Petr Mokroš, brankář HCB Karviná.   

Rodiče mohou své děti k házené přivést už v předškolním věku, ideální věk je kolem první třídy a výš. Karvinští trenéři se těmto dětem věnují v rámci házenkářského kroužku Míček a to na Základní škole Cihelní a Slovenská. Bližší informace se dozvíte na hale nebo například na uvedeném telefonním čísle 604 772 536.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků