Malé předškoláky učili střílet góly extraligoví házenkáři

  • 12:19,
  • Karviná ,

Prvoligoví házenkáři karvinského Baníku si ve svém nabitém programu najdou čas i na děti z mateřských škol. Pravidelně se s nimi setkávají na hale a připravují pro ně sportovní dopoledne.

Ještě nechodí do školy a už moc dobře vědí, kdo je Michal Brůna, Nemo Marjanovič  nebo Dominik Solák. Právě tyto sportovní hvězdy společně s dalšími kluky z týmu extraligových házenkářů HCB Karviná tráví pravidelně a aktivně čas na hale s malými předškoláky. A nejen to, ty nejtalentovanější a sportovně nadané také motivují k hraní házené.

"Hledáme talenty do naší Mládežnické akademie. Celoročně, co dva týdny tady přijíždí školky a my se jim věnujeme, skládáme různá stanoviště, obsahují základy házené, střelba, gymnastika, kotouly, přeskoky. Hlavně aby je to bavilo a nás to taky baví, je to super pracovat s malými dětmi," vysvětlil Dominik Solák, hráč HCB Karviná.

  Děti připravené aktivity bavily. Bavilo je střílet na branku i v bráně stát.

anketa: předškoláci: "Mě se líbí, jak házíme." "Mě se líbí všechny ty sporty." " Baví mě, že dávám góly a přeskakuji."

Čím dříve se děti k házené dostanou a oťukají si její základy, tím lépe. Například brankář Petr Mokroš začal hrát házenou už v šesti letech a jak prozradil, začátky nebylo nejlehčí.

"Mě to tedy vůbec nešlo, neměl jsem základy, taky jsem se do toho dostával jako ty děti a jsem rád, že jsem teď tam, kde jsem," řekl Petr Mokroš, brankář HCB Karviná.   

Rodiče mohou své děti k házené přivést už v předškolním věku, ideální věk je kolem první třídy a výš. Karvinští trenéři se těmto dětem věnují v rámci házenkářského kroužku Míček a to na Základní škole Cihelní a Slovenská. Bližší informace se dozvíte na hale nebo například na uvedeném telefonním čísle 604 772 536.

Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků