Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Karviné diskutuje se středoškoláky o projektu Karviná všemi deseti

  • Karviná,

Vedení Karviné v čele s primátorem města se v těchto dnech schází a diskutuje se středoškoláky. Nejenže jim představují mnohamilionový projekt Karviná všemi deseti, ale společně rozebírají nápady a postřehy, které mladí lidé ke zlepšení image města mají.

Karviná všemi deseti. To je stěžejní téma diskuze primátora města a dalších zástupců radnice ve středních školách. Středoškolákům mnohamilionový komplexní projekt, který komplexně přetváří Karvinou na místo pro život po ukončení těžby uhlí nejen představují, ale zajímají se i o to, jaké nápady a představy mladí lidé sami mají.

"Mladí lidé jsou budoucností Karviné a my chceme zpětnou vazbu od nich, jak vnímají Karvinou, jestli by tady chtěli do budoucnu žít, jaké mají potřeby a požadavky a všeobecně jak vidí Karvinou za deset let. Je to spíš taková diskuze, méně formální, máme spoustu zpětných vazeb, jak mladí lidé přemýšlejí dnes a co by chtěli," řekl primátor Karviné  Jan Wolf .

"Jako mladý člověk bych přivítal zaměstnání, ale lukrativní, většinou tady jsou šachty, které upadají a Nové Pole, tam je montážní výroba a to ty mladé lidi moc neláká, tak bych uvítal větší možnosti té práce," řekl jeden ze středoškoláků ze SŠTaS Karviná. "Projekt se mi líbí, Čistější Karviná, Bezpečná Karviná i to s Karvinským mořem se mi líbí. Jsem spokojený v Karviné." "Mě se hlavně líbí, že s tím chtějí něco dělat, že se o to zajímají," dodali středoškoláci ze SZŠ Karviná. 

"Jsme rádi, že tato zpětná vazba existuje, protože se bavíme i se žáky, kteří nejsou kmenovými obyvateli města Karviné a vidíme i věci, které Karviňák nevidí. Jsou to problémy spojené s dopravou do našeho města a z města. To, že ta doprava z odlehlejších míst mimo město není jednoduchá, v nás evokuje to, abychom zahájili jednání na vyšší úrovni s městy a obcemi v okolí, ať se podíváme na konkrétní infrastrukturu," uzavřel náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků