Vedení Karviné diskutuje se středoškoláky o projektu Karviná všemi deseti

  • 18:48,
  • Karviná ,

Vedení Karviné v čele s primátorem města se v těchto dnech schází a diskutuje se středoškoláky. Nejenže jim představují mnohamilionový projekt Karviná všemi deseti, ale společně rozebírají nápady a postřehy, které mladí lidé ke zlepšení image města mají.

Karviná všemi deseti. To je stěžejní téma diskuze primátora města a dalších zástupců radnice ve středních školách. Středoškolákům mnohamilionový komplexní projekt, který komplexně přetváří Karvinou na místo pro život po ukončení těžby uhlí nejen představují, ale zajímají se i o to, jaké nápady a představy mladí lidé sami mají.

"Mladí lidé jsou budoucností Karviné a my chceme zpětnou vazbu od nich, jak vnímají Karvinou, jestli by tady chtěli do budoucnu žít, jaké mají potřeby a požadavky a všeobecně jak vidí Karvinou za deset let. Je to spíš taková diskuze, méně formální, máme spoustu zpětných vazeb, jak mladí lidé přemýšlejí dnes a co by chtěli," řekl primátor Karviné  Jan Wolf .

"Jako mladý člověk bych přivítal zaměstnání, ale lukrativní, většinou tady jsou šachty, které upadají a Nové Pole, tam je montážní výroba a to ty mladé lidi moc neláká, tak bych uvítal větší možnosti té práce," řekl jeden ze středoškoláků ze SŠTaS Karviná. "Projekt se mi líbí, Čistější Karviná, Bezpečná Karviná i to s Karvinským mořem se mi líbí. Jsem spokojený v Karviné." "Mě se hlavně líbí, že s tím chtějí něco dělat, že se o to zajímají," dodali středoškoláci ze SZŠ Karviná. 

"Jsme rádi, že tato zpětná vazba existuje, protože se bavíme i se žáky, kteří nejsou kmenovými obyvateli města Karviné a vidíme i věci, které Karviňák nevidí. Jsou to problémy spojené s dopravou do našeho města a z města. To, že ta doprava z odlehlejších míst mimo město není jednoduchá, v nás evokuje to, abychom zahájili jednání na vyšší úrovni s městy a obcemi v okolí, ať se podíváme na konkrétní infrastrukturu," uzavřel náměstek primátora Andrzej Bizoń.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků