Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modeláři Ferrari Milanu Paulusovi z Karviné se splnil sen, vědí o něm už i v Itálii

  • Karviná,

O karvinském modeláři Milanu Paulusovi, který deset let čtyři hodiny denně vyrábí papírové modely závodních automobilů Ferrari, už ví i v daleké Itálii, kolébce této značky aut. Na pozvání se dostal do dvou výrobních továren a muzea automobilky. Splnil se mu tak jeho celoživotní sen.

Milanu Paulusovi, modeláři, který deset let den co den tráví čtyři hodiny rozkreslováním modelů do měřítek,  stříháním, lepením a výrobou nejtitěrnějších detailů závodních modelů Ferrari, se pomalu plní jeho životní sny. Nejenže je jeho papírová sbírka světovým unikátem, je také zapsána v České knize rekordů. Pomalu se o jeho koníčku začala dozvídat široká veřejnost, prostřednictvím médií nebo výstavy, kterou uspořádal. Během tohoto roku o něm točili i čeští filmaři dokument.

"Protože se točí film, tak mě ti filmaři pozvali do Brna na závod. Myslel jsem, že budu koukat z tribuny, ale byli jsme v boxech, tam mě nechali sáhnout si na Ferrari, mohl jsem si tam i sednout, to bylo úžasné," prozradil Paulus.

Do Brna si v květnu sebou vzal Milan Paulus tři své modely, dvě formule a jedno GT. Setkal se tam i  se závodníkem Pepou Králem a nevšedně uctil i památku Nikiho Laudy.

"Můj model stál na startovním roštu a ty snímky šly do světa to bylo krásný," vzpomínal modelář.

Milan Paulus také postavil české Scuderii Praha Racing model Ferrari 488GT3. Ten jim také osobně předal. Mechanici ho přitom překvapili. - pozvali do itálského Maranella. Se svou ženou Lenkou a filmovým štábem strávil v Itálii několik krásných dní. Navštívili dvě továrny této automobilky a také muzeum. I do Itálie sebou vezl svůj papírový model, loňský model závodního Ferrari.

"V obou továrnách se nesmělo fotit, ale v muzeu se kolem auta seběhli, bylo to příjemné, já jsem si to užíval," řekl Paulus.

Stavět modely chce Milan Paulus dál a neusíná na vavřínech. Momentálně má rozestavěný svůj 62 model. Před sebou má prý ještě nejmíň deset let práce, aby byla sbírka kompletní. Už pracuje na splnění dalšího snu a vytyčil si další cíle..

"Příští rok má Ferrari 1000. závod. Jsme se rozhodli, že uděláme pro pana Ferrariho na tento závod náš model. I kdyby ho vyhodil, tak zůstane na skládce v Maranellu," usmál se.

A jaký je další cíl Milana Pauluse?

"Vystavovat v Maranellu, vzít všechna tato auta, někam je tam strčit a vystavit je tam," uzavřel modelář.

Veřejnost si může v soukromé galerii modely prohlédnout na vlastní oči, stačí se jen telefonicky domluvit na čísle 702 912 816.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků