Modeláři Ferrari Milanu Paulusovi z Karviné se splnil sen, vědí o něm už i v Itálii

  • 16:28,
  • Karviná ,

O karvinském modeláři Milanu Paulusovi, který deset let čtyři hodiny denně vyrábí papírové modely závodních automobilů Ferrari, už ví i v daleké Itálii, kolébce této značky aut. Na pozvání se dostal do dvou výrobních továren a muzea automobilky. Splnil se mu tak jeho celoživotní sen.

Milanu Paulusovi, modeláři, který deset let den co den tráví čtyři hodiny rozkreslováním modelů do měřítek,  stříháním, lepením a výrobou nejtitěrnějších detailů závodních modelů Ferrari, se pomalu plní jeho životní sny. Nejenže je jeho papírová sbírka světovým unikátem, je také zapsána v České knize rekordů. Pomalu se o jeho koníčku začala dozvídat široká veřejnost, prostřednictvím médií nebo výstavy, kterou uspořádal. Během tohoto roku o něm točili i čeští filmaři dokument.

"Protože se točí film, tak mě ti filmaři pozvali do Brna na závod. Myslel jsem, že budu koukat z tribuny, ale byli jsme v boxech, tam mě nechali sáhnout si na Ferrari, mohl jsem si tam i sednout, to bylo úžasné," prozradil Paulus.

Do Brna si v květnu sebou vzal Milan Paulus tři své modely, dvě formule a jedno GT. Setkal se tam i  se závodníkem Pepou Králem a nevšedně uctil i památku Nikiho Laudy.

"Můj model stál na startovním roštu a ty snímky šly do světa to bylo krásný," vzpomínal modelář.

Milan Paulus také postavil české Scuderii Praha Racing model Ferrari 488GT3. Ten jim také osobně předal. Mechanici ho přitom překvapili. - pozvali do itálského Maranella. Se svou ženou Lenkou a filmovým štábem strávil v Itálii několik krásných dní. Navštívili dvě továrny této automobilky a také muzeum. I do Itálie sebou vezl svůj papírový model, loňský model závodního Ferrari.

"V obou továrnách se nesmělo fotit, ale v muzeu se kolem auta seběhli, bylo to příjemné, já jsem si to užíval," řekl Paulus.

Stavět modely chce Milan Paulus dál a neusíná na vavřínech. Momentálně má rozestavěný svůj 62 model. Před sebou má prý ještě nejmíň deset let práce, aby byla sbírka kompletní. Už pracuje na splnění dalšího snu a vytyčil si další cíle..

"Příští rok má Ferrari 1000. závod. Jsme se rozhodli, že uděláme pro pana Ferrariho na tento závod náš model. I kdyby ho vyhodil, tak zůstane na skládce v Maranellu," usmál se.

A jaký je další cíl Milana Pauluse?

"Vystavovat v Maranellu, vzít všechna tato auta, někam je tam strčit a vystavit je tam," uzavřel modelář.

Veřejnost si může v soukromé galerii modely prohlédnout na vlastní oči, stačí se jen telefonicky domluvit na čísle 702 912 816.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků