Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Teenageři z Karviné se zkoušeli poprat s etiketou, potrápilo je skládání ubrousků

  • Karviná,

Teenageři z osmých a devátých tříd tří základních škol z Karviné se pokusili uspět v soutěži ze znalosti etikety. Lektoři pro ně připravili kvízy i praktické úkoly, které měly prověřit jejich znalosti třeba z oblasti společenského chování, stolování nebo oblékání.

Etiketa, společenské chování, chování v restauraci, na veřejnosti, oblékání nebo stolování ve formě soutěžních kvízů a ukázek čekalo na žáky osmých a devátých tříd karvinských škol.

"My jsme v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání vymysleli akci “Zážitková etiketa a společenské chování pro žáky osmých a devátých tříd". Naším cílem bylo, než je vypustíme na střední školy, abychom jim vštípili trochu toho slušného chování, aby nám nedělali potom ostudu, " řekla s úsměvem projektová manažerka Petra Kantorová. 

"První věc, kterou jsme tady řešili, byly kvízové otázky k základům etikety - kdo je společensky významnější, jak se podává ruka, chození do schodů a podobně. Pak jsou tady úkoly spojené s oblékáním, stolováním a netiketou a potom jsou praktické úkoly, kde předvádí, jak by šli, kdyby byli v daném postavení," vysvětlila Hana Kučová, lektorka etikety ze společnosti RPIC ViP.

Se základy etikety se žáci setkávají už na základních školách. Některá zadání pro ně byla jednoduchá, u jiných se trochu potrápili.

"My jsme ty kvízy celkem věděli, to jsme se učili ve škole, ale ty ubrousky byly náročné, to bylo těžší." "Určitě se to hodí, si myslím, vždycky se najde nějaká situace, kdy se to dá využít a do života je to super," "Je to dobré, baví mě to. Nepatříme k těm nejlepším, ale snad se to zlepší," řekli soutěžící.

Soutěže se prozatím zúčastnili zástupci tří základních škol, zážitkovou etiketou ale projdou postupně všechny karvinské školy. O soutěžní lekce mají zájem ale i školy v jiných městech,  například v Brně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy