Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři Karviné nesouhlasí s kontumaci zápasu. Chtějí se obrátit na soud

  • Karviná,

Soutěžní komise Českého svazu házené zkontumovala domácí utkání karvinských házenkářů s Lovosicemi. Karvinští kontumaci nepřijali. V otevřeném dopise také komisi upozorňují na možnost bránit se soudní cestou.

Soutěžní komise házenkářského svazu zkontumovala domácí utkání karvinských házenkářů s Lovosicemi. Mezi oběma týmy nedošlo k dohodě a vybrání náhradního termínu.

"Utkání s Lovosicemi bylo zkontumováno, dozvěděli jsme se to 2. ledna dopisem z ČSH, rozhodnuto bylo na konci loňského roku. Nesouhlasíme s tím, navrhovali jsme několik termínů Lovosicím i samotnému ČSH na schůzce 14. prosince, po konferenci v Olomouci jsme dokonce nabízeli i to, že bychom utkání odehráli v Lovosicích," říká prezident HCB Karviná Roman Mucha.

Původně se měl domácí zápas Karviná-Lovosice odehrát 24. listopadu. Termínově šlo ale o kolizi s Evropskými poháry, které Karviná hraje. Zástupci obou klubů se pak písemně zkoušeli dohodnout na novém termínu, Lovosice trvaly pouze na předehrání zápasu, navrhli termín 20. listopad a 12. listopad.

"Nejprve chtěli utkání Lovosice odehrát 20. listopadu, bohužel, v tom termínu jsme hráli televizní utkání v Plzni, tak to nešlo, a potom nám Lovosice navrhli termín 12. listopadu," řekl Mucha.

V tomto případě nebyla volná hala, proto svaz navrhl termín 13. listopadu. Oba tyto termíny byly ale pár dní před odjezdem do srbské Niši,  kde měli karvinští odehrát další utkání v rámci evropských pohárů.

"Bylo to těsně před odjezdem, chtěli jsme se soustředit na ten zápas v srbské Niši, byla pro nás priorita, jsou to velké ekonomické náklady, možnost reprezentovat Karvinou v Evropských pohárech byla velká, tudíž nechtěli jsme těsně před zápasem plýtvat síly  v utkání extraligovém s Lovosicemi," vysvětlil prezident klubu a dodal: "Myslíme si, že když někdo reprezentuje na úrovni Evropy v pohárech, měl by být trochu zvýhodněn. My jsem nechtěli ani tak zvýhodnění, jako spíš to, aby ta soutěžní komise rozhodla o dohrávce třeba v lednu nebo z kraje února. My jsme v loňském roce dohrávali utkání s Duklou a nebyl v tom problém."

Soutěžní komisi Českého svazu házené jsme požádali o oficiální stanovisko a odůvodnění kontumace. Písemné rozhodnutí obsahuje devět bodů. Ve druhém se říká, že dle článku 25 Soutěžního řádu ČSH a článku 6 Rozpisu soutěže musí být utkání v případě kolize s utkáním pohárů EHF předehráno.  V bodě 6 je ještě doplněno, že dohrávka soutěžního utkání je možná pouze se souhlasem obou soupeřů a řídícího orgánu. K dohodě obou soupeřů však nedošlo. Zatímco Karviná měla eminentní zájem na tom utkání odehrát, Lovosicím šlo o pravý opak a chtěly pouze dva body za kontumační výhru.

"Kdyby se to utkání odehrálo, tak bychom šli na druhé místo, bodem za první Plzní, co se týče Lovosic, tam jde o spodní patra, těsně před play off se počítá každý bod, ty dva body mohou v konečném součtu pro ně znamenat plus. Ty celky, které hrají spodní patra, těm to bude chybět a  může se stát, že Lovosice projdou do play of zvýhodněné oproti ostatním celkům ze spodních příček. Myslím si, že to není o sportu, Lovosice chtěly získat body kontumačně, myslím si, že při síle současné Karviné, by ty body v Karviné nezískaly," tvrdí Mucha.

Karvinští nesouhlasné stanovisko vyjádřili v otevřeném dopise, který je zveřejněn na stránkách klubu.

"Budeme posílat v tomto týdnu odvolání, jednáme i s právní kanceláří. V případě, že by to nešlo jinak, tak to budeme řešit soudním sporem. Jedná se nám opravdu o to, že jsme to utkání chtěli odehrát, tvrdíme, že se to mělo odehrát na hřišti a ne u zeleného stolu," uzavřel Roman Mucha.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy