Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NsP Karviná-Ráj uspořádala pro pacienty sbírku knih, přidala se i místní knihovna

  • Karviná,

Zaměstnanci Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji uspořádali sbírku knih pro své pacienty na lůžkových odděleních. Oslovili i místní knihovnu, která do regálů knihovniček přidala přes dvě stě titulů beletrie, naučné literatury i knihy pro děti.

Pacienti na všech lůžkových odděleních Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji si mohou čas na lůžku při zotavování krátit nově i četbou knih, které mají nově blízko pokojů. Na každém oddělení totiž přibyly malé knihovničky. 


“V rámci zlepšení prostředí pro pacienty jsme se rozhodli, že uspořádáme sbírku knih, kterou jsme vyhlásili mezi zaměstnanci nemocnice. Ta akce byla velmi spontánní,  zaměstnanci nosili různé knihy, dětské, beletrii, kriminálky, ale i časopisy. Jsou to knihy použité, ale i nové a myslím si, že udělaly pacientům radost, protože mohou v době nemoci a nutném pobytu přijít na jiné myšlenky s pěknou knihou,” řekla Radmila Fleischerová, mluvčí NsP Karviná-Ráj.

 Knihovničku uvítala i pacientka Lenka z dětského oddělení: “Ty knihovničky jsou dobré, když tady někdo tráví delší dobu, může si vybrat knížku a číst ve volném čase. Já jsem si vybrala knihu Robinson Crusoe, protože to máme i povinnou četbu.” 

Nemocnice také oslovila karvinskou regionální knihovnu, ta jejich žádost s radostí vyslyšela.

 “My jsem byli moc rádi, už dříve jsme uvažovali o tom, že oslovíme nemocnice a jiné organizace a instituce, kde by se daly pořídit knihobudky. Domluvili jsme se, vytřídili jsme knihy jak dětské, tak dospělé a koncem loňského roku jsme je tam převezli,” řekla Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK

Všechny knihy ještě nejsou rozděleny, dodávány jsou postupně. Rozmístěny jsou na všechna lůžková oddělení nemocnice od šestého patra až po přízemí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy