Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šest let byl mořeplavcem, pak soudcem. Teď o své plavbě po světě napsal Igor Gabler knihu

  • Karviná,

V karvinské regionální knihovně se uskutečnil křest cestopisné knihy "Vzpomínky mořem vonící" karvinského a později ostravského soudce Igora Gablera. Ještě než ale oblékl soudcovský talár, procestoval kus světa jako námořník.

Vzpomínky mořem vonící je cestopisná kniha karvinského soudce a bývalého mořeplavce Igora Gablera. Svou knihu představil čtenářům v literárním salonku karvinské regionální knihovny prostřednictvím vyprávění poutavých zážitků a také fotografií z cest.

"Má knížka je cestopis, ve kterém popisuji cesty na třech lodích, na kterých jsem se plavil. Ať to byly cesty do Číny, Indie nebo na Kubu, případně do Anglie," prozradil autor knihy Igor Gabler.

K námořní plavbě se dostal Igor Gabler po skončení studia na průmyslové škole a čtyřměsíční praxi na Dunaji. Na moři pak strávil celých šest let. Knihu Vzpomínky mořem vonící psal Igor Gabler rok a půl.

"Já toho materiálu mám strašně moc, takže mi to trvalo, než jsem to dal trochu dohromady a aby to vypadalo trochu k světu. Fotografie, které jsou v knize, jsem dělal já sám," dodal Gabler.

Kniha byla v knihovně také pokřtěna. Kmotrem se stal jeden z vylosovaných návštěvníků Jiří Kondielka. Jedno vydání také zůstane v regálech knihovny.

"Knížku najdou čtenáři u nás v knihovně, pan Gabler nám knihu daroval. My bychom za knihovnu knížce popřáli hodně čtenářů a ať se líbí," řekla Vladěna Turowská, knihovnice.

Igor Gabler o svých zážitcích umí velmi poutavě vyprávět.  Jeho šestiletá pouť světem na lodi a práce na moři také zásadně ovlivnila jeho život.

"Člověk se začne jinak dívat na celý svět a dění kolem sebe. Pozná, jak žijí lidé jinde, jak pracují, také ta práce jinak utváří a myslím, že mi to hodně dalo do života " uzavřel autor.

Všechny vzpomínky se Igoru Gablerovi do knihy nevešly, je možné, že se časem rozhodne napsat i druhý díl.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy