Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Michael Žantovský rád vypráví o tom, co zajímá lidi, nejinak tomu bylo i v Karviné

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna hostila vzácného hosta - překladatele, tlumočníka, psychologa a politika v jedné osobě - Michaela Žantovského. Ze svého života prozradil posluchačům vše, o co se zajímali.

Jednasedmdesátiletý Michael Žantovský prošel za svůj dosavadní život mnoha profesemi, od tlumočníka a překladatele přes psychologa, spisovatele, diplomata a velvyslance až po současného ředitele Knihovny Václava Havla. Ve svém nabitém programu si udělal čas na čtenáře a návštěvníky karvinské regionální knihovny.

"Jsem velmi ráda, že jsem se s ním mohla osobně potkat." "Povídal o tom, co se mu v životě povedlo, čeho dosáhl a myslím, že kdyby ta beseda byla delší, tak by všichni byli jenom rádi," řekly návštěvnice knihovny.

Pan Žantovský rád vypráví o tom, co zajímá lidi.

"Někdy lidi zajímá politika, literatura, někdy svět a moje diplomatická kariéra, ale mě záleží nejvíc na tom, co zajímá je," řekl Žantovský.

Najít  fázi života nebo oblast, která v něm zanechala nejsilnější momenty, nejvíce ho ovlivnila nebo byla jeho srdcovou záležitostí je pro něj velmi těžké.

"Já mám problém odpovědět na tuto otázku, protože já jsem se působením vnějších okolností dostával z jedné fáze života do druhé, nevnímal jsem to jako změnu, snad jen kromě listopadu 1989, která se dotkla nás všech, vždycky jsem měl pocit, že přecházím z jedné fáze zájmu o lidi a svět kolem sebe, akorát to vyjadřuji jiným způsobem," vysvětlil.

Michael Žantovský, jako ředitel knihovny také ocenil vzhled, vybavení a život v karvinské knihovně, která je také pro připomínku nositelkou titulu Nejlepší městská knihovna roku 2018.

"Tahle knihovna je moc hezká, je krásně renovovaná, je vidět, že do ní lidé chodí, že to není jen budova, kde se skladují knihy, že je to budova, která žije lidmi, kteří do ní chodí, viděl jsem učebny, kde se lidé mohou učit nové věci, takto by asi knihovna měla fungovat," uzavřel.

Knihovna má pro své čtenáře už teď připravena další setkání a besedy se zajímavými hosty.

"Budeme tady vítat také fotografa Martina Straku, herce, kteří přijedou s projektem Listování a spoustu dalších," řekla Svatava Sukopová z RKK.

Termíny setkání a dalších akcí najdou zájemci na webu regionální knihovny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy