Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníků není nikdy dost, své pomocníky hledá i karvinská regionální knihovna

  • Karviná,

Regionální knihovna Karviná rozšiřuje náplň svého dobrovolnického centra, které tady úspěšně funguje delší dobu. Nově může v pobočkách knihovny pomáhat široká veřejnost.

Regionální knihovna hledá nové dobrovolníky z řad veřejnosti. Dobrovolnictví v této organizaci funguje několik let, knihovna například spolupracuje dlouhodobě s Mládežnickou radou Karviná třeba při realizaci knižního jarmarku. Vzhledem k počtu poboček a množství celoročních akcí ale potřebuje další pomocníky přímo do knihovny.

"Přihlásit se můžou muži, ženy, děti, mladí, senioři, je to bez určení věkového, přivítáme každého. Hledáme přímo na určité činnosti, hledáme někoho šikovného k dětem a s dobrými nápady, který může pomoci při realizaci karnevalu, který se bude konat v Karviné 6 v oddělení pro děti a mládež nebo sháníme dobrovolníky na celostátní akci Noc s Andersenem na oddělení polské literatury i na dětské oddělení Karviná-Mizerov," vysvětlila knihovnice Denisa Rytířová.

V průběhu roku akce, které vyžadují pomoc dobrovolníků bude přibývat. Bude potřeba například balit knihy, přelepovat knižního fond nebo šít plátěné pytlíčky do semínkovny. Je dobré sledovat stránky knihovny nebo facebookové stránky knihovny. Časově jde zhruba o čtyři hodiny týdně.

"Hledáme dobrovolníky buď jednorázové, ale i dlouhodobé, protože pokud se u nás někomu zalíbí, nemusí dělat jen jednu činnost, ale může se stát dlouhodobým dobrovolníkem na různé činnosti. Přinese jim to pocit naplnění, pocit toho, že dělají dobrou věc a možnost zúčastnit se našich vzdělávacích akcí a volnočasových aktivit, které v knihovně pořádáme," dodala knihovnice.

Dobrovolnictví má na starosti knihovnice Denisa Rytířová, zájemci ji najdou ve Středisku hudby a umění regionální knihovny ve Fryštátě, je možné ji kontaktovat i na níže uvedeném emailu nebo telefonním čísle. denisa.rytirova@rkka.cz, 596 311 266

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy