Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníků není nikdy dost, své pomocníky hledá i karvinská regionální knihovna

  • Karviná,

Regionální knihovna Karviná rozšiřuje náplň svého dobrovolnického centra, které tady úspěšně funguje delší dobu. Nově může v pobočkách knihovny pomáhat široká veřejnost.

Regionální knihovna hledá nové dobrovolníky z řad veřejnosti. Dobrovolnictví v této organizaci funguje několik let, knihovna například spolupracuje dlouhodobě s Mládežnickou radou Karviná třeba při realizaci knižního jarmarku. Vzhledem k počtu poboček a množství celoročních akcí ale potřebuje další pomocníky přímo do knihovny.

"Přihlásit se můžou muži, ženy, děti, mladí, senioři, je to bez určení věkového, přivítáme každého. Hledáme přímo na určité činnosti, hledáme někoho šikovného k dětem a s dobrými nápady, který může pomoci při realizaci karnevalu, který se bude konat v Karviné 6 v oddělení pro děti a mládež nebo sháníme dobrovolníky na celostátní akci Noc s Andersenem na oddělení polské literatury i na dětské oddělení Karviná-Mizerov," vysvětlila knihovnice Denisa Rytířová.

V průběhu roku akce, které vyžadují pomoc dobrovolníků bude přibývat. Bude potřeba například balit knihy, přelepovat knižního fond nebo šít plátěné pytlíčky do semínkovny. Je dobré sledovat stránky knihovny nebo facebookové stránky knihovny. Časově jde zhruba o čtyři hodiny týdně.

"Hledáme dobrovolníky buď jednorázové, ale i dlouhodobé, protože pokud se u nás někomu zalíbí, nemusí dělat jen jednu činnost, ale může se stát dlouhodobým dobrovolníkem na různé činnosti. Přinese jim to pocit naplnění, pocit toho, že dělají dobrou věc a možnost zúčastnit se našich vzdělávacích akcí a volnočasových aktivit, které v knihovně pořádáme," dodala knihovnice.

Dobrovolnictví má na starosti knihovnice Denisa Rytířová, zájemci ji najdou ve Středisku hudby a umění regionální knihovny ve Fryštátě, je možné ji kontaktovat i na níže uvedeném emailu nebo telefonním čísle. denisa.rytirova@rkka.cz, 596 311 266
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

MOJE AMBULANCE a.s. - ordinace HAVÍŘOV
Havířov
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků