Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinská knihovna darovala sbírku knih seniorům z Nového domova

  • Karviná,

Karvinský regionální knihovna se letos zapojila do Mezinárodního dne darování knih. Zaměstnanci mezi sebou uspořádali sbírku a oslovili Dětský domov Srdce a také Nový domov pro seniory, kam knihy a časopisy darovali.

Seniory z Nového domova navštívili zástupci místní regionální knihovny, aby rozšířili škálu knih, které má Nový domov k dispozici a také je pobavili prostřednictvím krátkého divadelního představení.

"Karvinská regionální knihovna se zapojila do Mezinárodního dne darování knih, oslovili jsme Dětský domov Srdce a také Nový domov pro seniory, kde jsme zahráli i pohádku a přivezli jsme knihy. Uspořádali jsme totiž sbírku mezi zaměstnanci," vysvětlila Markéta Kukrechtová, ředitelka RKKA.

Pro seniory se podařilo sesbírat hlavně beletrii, ale v jejich knihovně přibudou i dětské knížky nebo encyklopedie.

"Máme zajištěnou velkou knihovnu na zapůjčení knih, běžně je využívají rodiny nebo dobrovolníci, kteří si je sami zapůjčují nebo chodí číst uživatelům. Část uživatelů si knihy ještě přečte, ale někteří mají problém se zrakem, tak předčítáme nebo předčítá rodina," řekla Irena Šafářová, vedoucí pro aktivizační činnost.

Někteří senioři si hned po předání, vybrali pár knižních titulů ke čtení.

anketa: senioři z Nového domova: "Mám Temné říční proudy, to je od Sharona Baltona." "My jsme od děcka četli, já kdejaký papírek jsem četla, i když to bylo na zemi. Ráda čtu, jenže mi už oči neslouží, ale stejně ráda čtu."

Seniorům knihovna ještě zahrálo krátké divadelní představení.
Knihovna se snaží, aby knihy byly dostupné kdekoliv. Nedávno darovala knihy na oddělení do nemocnice v Ráji, zprovoznila i knihobudky na vlakovém nádražím, krytém bazénu nebo letním koupališti.
Šakalí léta / muzikál

Dnes
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Věznice Karviná
Karviná
od 51 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků