Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Karviné si mohou roušku koupit v automatu, výtěžek z prodeje poputuje ADŘE

  • Karviná,

Karviná se přidala k dalším městům v České republice a nabízí svým občanům možnost zakoupit si látkovou roušku v automatu. Roušky do automatu šijí zaměstnanci magistrátu, učitelé škol, knihovnice i dobrovolníci z řad veřejnosti. Celý výtěžek z prodeje roušek bude věnován humanitární organizaci ADRA.

Obyvatelé Karviné mají nyní možnost pořídit si roušku z automatu a zároveň udělat dobrý skutek. Město se dohodlo na spolupráci s výrobcem automatů a společností Kaufland, kam byl rouškomat umístěn.

"Ten nápad vznikl myslím ve Vyškově, ale iniciativní lidé v Karviné se toho chytli. Máme spoustu obětavých zaměstnanců úřadu příspěvkových organizací, případně dobrovolníků, kteří šijí roušky a jsme rádi, že to můžeme tady rozjet," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Do automatu se vejde 550 roušek. Každá je originální, ručně šitá. K výběru jsou tři velikosti.

anketa: obyvatelka Karviné: "No to je výborné, to jste dobře vyřešili, opravdu. Jsem z pečovatelského domu, nám tak dávali, ale jen jednu, tak budu mít aspoň na výměnu.”

"Součástí automatu bude i dezinfekce, aby si lidé mohli ruce  vyčistit, poté, co automat použijí. Budeme se snažit doplňovat roušky pravidelně, podle toho, jak budeme stíhat šít, podle materiálu, které je teď nedostatkovým zbožím po celé republice, včetně Karviné," dodala Gabriela Monczková, ved. odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK.

Denně lze na jednu bankovní kartu zakoupit maximálně čtyři roušky. cena jedné roušky je 50 korun. Peníze za prodej bude věnován humanitární organizaci ADRA

"Jsem rád, že celý výtěžek půjde organizaci ADRA, která je součástí sociálního systému. Tímto bych jim chtěl také poděkovat v této nelehké době, že hodně pomáhají," uzavřel primátor.

Pokud roušky vyrábíte a chcete také pomoci, můžete ušité roušky přinést na sběrné místo. Nachází se u vrátnice radnice, v budově A magistrátu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků