Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nakažených horníků přibývá. Po Darkově jsou nemocní hlášeni i z Dolu ČSM

  • Karviná,

Už několik dnů se zvyšuje počet horníků společnosti OKD, kteří jsou pozitivní na nákazu Covid-19. Nejvíce jich je na Dole Darkov v Karviné, ale první nemocní havíři jsou hlášeni už i ze sousedního Dolu ČSM ve Stonavě.

Masivní testování zaměstnanců společnosti OKD probíhá od pondělního rána na Dole Darkov.

“Na základě indikace krajské hygienické stanice bylo provedeno plošné testování na Dole Darkov od 18. května, to znamená od pondělka 4 hodin ráno. V rámci tohoto testování bylo odebráno 791 vzorků. Dnes máme hlášeno z tohoto počtu 88 pozitivních Covid-19, plus dva zaměstnance důlní záchranné služby. Tedy od začátku období, od 22. dubna, eviduje krajská hygienická stanice celkem 113 onemocnění Covid-19 zaměstnanců Dolu Darkov,” uvedl ve středu po poledni mluvčí KHS MSK Radim Mudra.

Samotní horníci se obávají, že nemocných bude mezi nimi přibývat. Někteří přitom migrují mezi jednotlivými šachtami nadzemními i podzemními cestami. První nakažení mají být i na Dole ČSM ve Stonavě. Jde jen o jednotlivce a plošné testování není nutné.

“Pro tuto chvíli je toto testování ukončeno. Samozřejmě k dalšímu testování jsou zasílány přímé kontakty, které jsou epidemiologicky významné. Ti jsou pak ustanovováni do karantény,” dodal mluvčí KHS MSK Radim Mudra.

“OKD každý den vyhodnocuje situaci ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí. Jsou přijata veškerá opatření, která platí už od března. Týkají se samozřejmě i ochranných pomůcek,” řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Přes narůstající počet nemocných horníků by se situace neměla vyhrotit do tak závažného stavu, jako v sousedním Polsku. Na tamních šachtách už je přes 2300 nakažených horníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy