Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Celá země dál rozvolňuje, na Karvinsku ale některá omezení kvůli Covid-19 stále platí

  • Karviná,

Kvůli situaci na Dole Darkov se v pondělí na Karvinsku nezruší některá vládní nařízení. V neděli odpoledne to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na Karvinsku zůstane stále v platnosti zákaz návštěv v nemocnicích a sociálních zařízeních, nepovolí se ani hromadné akce nad 100 osob. 

Opatření bude platit zatím na dobu neurčitou. Podle ministra by to mělo být minimálně dva týdny, kvůli inkubační době nemoci, která je zhruba 14 dní. Další opatření se zatím nechystají, ale ministr je kvůli situaci na Dole Darkov nevyloučil.

"K 16 hodině bylo potvrzeno na základě testování celkem 212 pozitivních případů. 154 nemocných jsou zaměstnanci, z toho 6 pendlerů z Polska, 54 je pozitivních rodinných příslušníků a pak jsou tam 4 zaměstnanci z jiných dolů ČSM a ČSA," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Stále probíhá epidemiologické šetření a mohou se tak objevit další nakažení. Moravskoslezský kraj bude o situaci jednat v pondělí na krizovém štábu. Hejtman zvažuje vyhlášení stavu nebezpečí. Vláda zatím o vyhlášení lokálního stavu nouze neuvažuje.

"Pokud jde o zavření dolu, tak to si myslím, že ještě na místě není. Kolegové udělali maximum proto, aby došlo k zamezení té nákazy. Ve spolupráci s armádou tam bylo odebráno zhruba 2000 vzorků," doplnil Vojtěch.

Podle něj je v OKD také dostatek ochranných pomůcek, zaměstnanci dostávají větší příděl respirátorů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy