Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrádkáři z Karvinska se pochlubili úrodou na své tradiční výstavě

  • Karviná,

Zahrádkáři z Karvinska uspořádali svou tradiční dvoudenní výstavu, na které veřejnosti ukázali, co všechno se jim podařilo vypěstovat a v jaké míře.

Zahrádkáři z Karvinska se opět po roce sešli s veřejností, aby jim ukázali své letošní výpěstky a pochlubili se i svou úrodou. A to přesto, že letošní rok nebyl až tak ideální, jak by si přáli.

Oldřich Janků, předseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Ten letošní rok na to pěstování byl, no, zahrádkáři ho nikdy nechválí, ale ideální opravdu nebyl. Květen, červen sucho, červenec déšť a zima, zahrádky jsme měli zatopené, ale vzhledem k tomu špatnému počasí, těch dobrých exponátů je tady dost."

Tradičně se dařilo pěstovat papriky, naopak rajčatům se nedařilo vůbec.

Oldřich Janků, předseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Je to špatný a bez postřiku rajčata už nevypěstujete dnes, to je opravdu špatné. Co se týká ovoce, tak 22. května přišly mrazy, pomrzlo nám kde co, od slivoní, meruňky, broskve, dokonce i jablíčka."

Návštěvníci výstavy se také mohli podívat na nové vyvýšené záhony, které zahrádkáři vyrobili z nepotřebných palet. Město pak pomohlo zahrádkářům se substrátem.

Oldřich Janků, předseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Je to momentálně takový IN, má to řadu výhod pro starší lidi. nemusíte tam po kolenou lézt, dá se to ve stoje udržovat, řadu výhod to má na zahrádce, když se to udělá, na spodek dáte větší větve, pak menší a štěpky a navrch tu zeminu. Nejsou tam myši, ale slimáci tam lezou a pěstuje se tam opravdu dobře."

Výstava byla obohacena o několik soutěží pro veřejnost a samotné zahrádkáře a také tradičně o soutěžní výstavu prací dětí z pěti základních škol. Vytvořily podzimní aranžmá formou závěsných věnečků a ikebany.

Marcela Urbanová, tajemnice Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Karviná: "Děti nám taky pomáhaly s celkovou expozicí výstavy, zdobily nám kužely, jeden jsme dělali z papriček, jeden ze suchých vazeb. Jinak máme i soutěž znalec rostlin, děti soutěží ve svých vědomostech, je tam 35 otázek, děti zde zjistí, jak jsou na tom."

Samostatně soutěžili zahrádkáři a to o největší a nejtěžší rajče, papriku a nejkrásnější jablko Karvinska. Výstava je každoročně prodejní, k dispozici byla lidem opět i mykologická poradna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy