Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná ocení za činnost v sociální oblasti tři osobnosti, jednou z nich je Erich Valík

  • Karviná,

Druhou osobností, kterou Karviná ocení za činnost v sociální oblasti, je Erich Valík, místopředseda místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR.

Tohle je pan Erich Valík, který zanedlouho oslaví své jedna osmdesáté narozeniny. 33 let byl horníkem a také dělal trenéra sportovní gymnastiky. Členem místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR je od od 3. února roku 1988. V současné době vykonává funkci místopředsedy svazu.

Erich Valík, oceněná osobnost v sociální sféře: "Velmi mě to potěšilo, za tak dlouhou dobu, co jsem ve svazu. Předsedu jsem dělal pět let. Pak ze zdravotních důvodů jsem byl na operaci, tak mě vystřídala Margita, ta byla místopředsedkyně. Jsme si to přehodili a od té doby dělá Margita předsedkyni."

Paní Margita Menšíková je také navrhovatelkou pana Valíka na ocenění.

Margita Menšíková, předsedkyně místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR, navrhovatelka: "Je spolehlivý, důsledný, ochotný pomáhat, vstřícný k ostatním. Je zodpovědný, rád pomáhá lidem."

Pana Valíka činnost ve svazu nesmírně baví a naplňuje.

Erich Valík, oceněná osobnost v sociální sféře: "Kdyby mě to nebavilo, tak to nedělám. Zajišťuji veškerou činnost, zájezdy, divadla, kina, kulečník, šipky, všechno možné, co se dá. aby ti naši spoluobčané měli nějakou činnost a neseděli pořád doma."

Tato organizace mu také přinesla do života spoustu nových přátel. Zvláště se všichni společně těší na rekondiční pobyty.

Erich Valík, oceněná osobnost v sociální sféře: "To máme všichni rádi, v přírodě, mezi lidmi. Cvičí se tam, vybíráme vždycky, kde jsou bazény, tak se chodí i plavat."

V současné koronavirové době zažili členové svazu tělesně postižených aktivit méně, než jindy, obvykle se podaří svazu zorganizovat až 30 akcí ročně. V dalším expresu vám představíme poslední oceněnou, paní Janu Brzezinovou, vedoucí střediska Bethel.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků