Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ženě s hendikepovaným synem někdo opakovaně ničí auto zaparkované na místě pro postižené

  • Karviná,

Náhoda nebo záměr? Tuhle otázku si klade paní Tamara Kucharczyková z Karviné, která se stará o postiženého syna a manžela. Někdo ji totiž opakovaně ničí auto na místě vyhrazené pro tělesně postižené. Případem se zabývá policie.

Tohle je paní Tamara Kucharczyková z Karviné. Je matkou dnes již dospělého syna Milana, který se narodil s mozkovou obrnou a parézou bez sacího reflexu. Časem se přidala epilepsie, má Parkinsonovu chorobu, je autista. Rodina využívá auto, které stojí na vyhrazeném místě pro invalidy. To se podle ní někomu nelíbí.

Tamara Kucharczyková, matka postiženého Milana, majitelka auta: "Před pěti lety to začalo anonymními dopisy, že auto používám na podnikání, že syn není postižený, ať se stydím. Tak jsem s tím šla na policii. Pachatel neznámý, nezjistilo se nic. Teď byla odluka a teď se objevilo to, co se objevilo."

Občas měla paní Kucharczyková poškrábané auto, v létě už ale bylo poničené natolik, že zavolala policii a řešila poškození s pojišťovnou.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Karvinští policisté jedno oznámení přijali na začátku července. zahájili úkony trestního řízení přečinu poškození cizí věci. Škoda byla vyčíslena na 14 tisíc korun. Policisté prověřili všechny skutečnosti, mimo jiné, že provozovatel vozidla k parkování na určeném místě má oprávnění."

V létě byl skutek odložen s tím, že pokud se objeví nové poznatky, budou policisté ve vyšetřování pokračovat. Teď, na začátku října našla paní Tamara auto před domem opět poškrábané a už i s propíchnutými koly.

Tamara Kucharczyková, matka postiženého Milana, majitelka auta: "Kdyby dostal záchvat, který dostat může kdykoliv, tak já nemůžu odjet. Lidská nenávist, to je strašná věc."

Majitelka auta poškození opět nahlásila na policii. Paní Tamara si do doby, než bude mít opět k dispozici své auto, půjčila jiné od známých, Parkuje ho ale jinde. Bojí se, že by někdo opět poškodil.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků