Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Jeden seniory zabaví, druhý je mezitím okrade. Policie hledá mladíka, kterého kryje starší komplic

  • Karviná,

Vybírají si snadný cíl, seniory a operují na Karvinsku. Starší z dvojice většinou oběť v obchodě zabaví a mladík, který je s mužem ukradne z nákupního košíku osobní věci. 49letého muže z dvojice už policisté dopadli, ale nespolupracuje a odmítá svého mladého komplice prásknout. Policie proto prosí o pomoc při pátrání.

Policie pátrá po bezohledném mladíkovi, kterého chrání jeho starší komplic. Během jedné hodiny stihla dvojice okrást 73letou seniorku v Karviné a 92letého seniora v Orlové.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR Karviná: "K první krádeži došlo v karvinském marketu jednoho srpnového dne po poledni. Starší
paní (73 let) si pověsila nákupní tašku na vozík, který měla neustále v dosahu. Ve chvilce z její tašky zmizela peněženka s několika tisíci i platební kartou."

Mladík se později pokusil z kradené platební karty zaplatit zboží v prodejně tabáku, to se mu už ale nepodařilo. Natočila ho přitom bezpečnostní kamera. Ten stejný mladík se pak do hodiny objevil v doprovodu staršího muže v supermarketu v Orlové. Během chvíle dokázala dvojice důkladnou lstí okrást nebohého seniora.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR Karviná: "Chlápek odvádí pozornost 92letého pána a mladý komplic využívá připravenou příležitost. Seniorovi odnáší příruční tašku s několika tisíci. Celková škoda, která byla seniorům způsobena je bezmála 8 tisíc korun."

Dospělého 49letého muže se už policii podařilo dopadnout. Odmítá ale svého zřejmě mladistvého komplice prásknout.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR Karviná: "Proběhly s ním procesní úkony přečinu krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž (49) s policisty nespolupracuje, z toho důvodu se obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc."

K řádnému objasnění potřebuje policie identifikovat i mladíka, který je zachycen na záběrech průmyslových kamer.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR Karviná: "Chlapec je pravděpodobně mladistvého věku, silnější postavy, vysoký 160 až 170 cm.
V ten den měl na sobě mikinu modré barvy s bílo červeným znakem na prsou, tmavé kalhoty a černé boty. Na dalším záznamu je pouze v tmavém triku s krátkým rukávem."

V případě, že ho znáte nebo je vám třeba jen povědomý, volejte linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv policejní služebnu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků