Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium Karviná bude mít ještě letos nové multifunkční sportoviště

  • Karviná,

Gymnázium Karviná modernizuje venkovní sportovní hřiště. Studenti se mohou těšit na nový umělý trávník, vybudováno bude i workoutové hřiště nebo sektor pro vrh koulí. Finančně na přestavbu areálu přispěl Moravskoslezský kraj.

I když karvinské gymnázium, stejně jako ostatní školská zařízení, zeje kvůli distanční výuce prázdnotou, v areálu je rušno. Momentálně tady probíhají práce na modernizaci výkonného multifunkčního sportoviště.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "To nové hřiště bude stát v půdorysu toho starého, které už nesplňovalo požadavky dnešní doby, bylo prohliněné. Ta škvára už byla nepoužitelná pro nějakou sportovní aktivitu, na té trávě se ten fotbal už skoro nedal hrát, takže se těšíme na nové hřiště."

Hřiště se bude skládat z 200 metrů dlouhého oválu s umělým povrchem. Jedna rovinka bude zakončena doskočištěm pro skok daleký a druhá bude umožňovat klasickou sportovní disciplínu 100 metrů na čas.

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná: "V těch obloucích vznikne tady před námi sektor vrh koulí a v druhém oblouku vznikne workoutové hřiště a ještě tam bude streetballový koš, takže i basketbal na jeden koš se bude moci u nás provozovat. Uprostřed bude umělý trávník té nejvyšší generace, kluci toto určitě velmi přivítají, protože u nás máme spoustu nadaných dětí, které se věnují sportu a obzvlášť kluci ten fotbal rádi hrají."

Aby se jednotlivé činnosti daly provozovat souběžně, bude fotbalové hřiště odděleno vysokou sítí.

Josef Štipčák, strojník: "Momentálně navážíme pod asfalt frakci 032, zároveň se to válcuje, hutní. Je to laserem řízené radlice, je to strojová práce, ještě jsou k tomu nějaké ruční dodělávky při tom ještě 34 Je to dlouhý úsek, ta navážka trvá trochu déle. Na plochu hřiště přijde ještě jedna frakce 04, na to potom už umělá tráva, nějaká podložka."

Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná
: "Realizace výstavby podle smlouvy bude trvat 80 dní, začali jsme hned na začátku září, takže kolem poloviny listopadu budeme mít hotovo a můžeme otevírat."

Financovat výstavbu nového sportovního areálu pomohl zřizovatel, Moravskoslezský kraj. Hřiště budou využívat i házenkáři pro kondiční cvičení a tréninky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků