Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři žáci SŠTaS Karviná získali zlato na Mistrovství ČR v boxu a silovém trojboji

  • Karviná,

Střední škola techniky a služeb se může pochlubit vynikajícími výsledky svých žáků ze světa sportu. Hned dva žáci získali titul Mistr České republiky v boxu a další je zase nejlepší v republice v silovém trojboji.

Mikuláš Sikora, mistr České republiky v silovém trojboji, Ladislav Plachetka, čerstvý Mistr České republiky boxu, v kategorii kadeti a boxer Josef Slepčík, rovněž držitel titulu Mistr ČR v kategorii kadeti. Všichni jsou to žáci Střední školy techniky a služeb Karviná. Vedení školy je na ně patřičně pyšné.

Yvetta Kalužová, ředitelka SŠTaS Karviná: “Naší škole se dá připsat mnoho sportovních úspěchů. Vážím si všech mladých lidí, kteří se věnují sportu. Děkuji všem dospělým pedagogickým pracovníkům, kteří vedou mladé lidi ke sportování, ukazuj jim jiný směr a cestu.”

Mikuláš Sikora je studentem třetího ročníku oboru Požární technik. Vyhrál titul Mistr ČR v silovém trojboji v kategorii dorostenci.

Miloš Sikora, mistr ČR v silovém trojboji: "Soutěžilo se v dřepu, benchpressu a mrtvém tahu. Vždy máte tři pokusy, máte za úkol zvednout co nejvyšší váhu na jednotlivou disciplínu a ty se potom sčítají. Na dřep jsme zvedl 190 kg, na benchpress 137,5 kg a na mrtvý tah jsem zatáhnul Národní rekord 267 kg."

Miloš se připravoval pod vedením trenéra Lukáše Strouhala čtyřikrát týdně.

Lukáš Strouhal, trenér: "Zásluha je to společná, je to tým, tým trenér a cvičenec a jsem na něho hodně hrdý, protože zůstal v plné koncentraci, poslouchal rady, soustředil se jen na to, aby předvedl perfektní výkon a ten se povedl."

Dalším držitelem titulu Mistr ČR v boxu je Ladislav Plachetka. Je žákem 2. ročníku oboru Instalatér právě na Střední škole techniky a služeb. Tento obor ho ze všech zaujal nejvíce a nejen to.

Ladislav Plachetka, mistr ČR v boxu: “Hlavně je dobré na této škole, že nám jdou vstříc jako sportovcům, že nás v tom podporují."

Ladislav Plachetka vyhrál mistrovství v boxu v kadetech, ve váhové kategorii 70 kg. Republikový titul získal potřetí.

Ladislav Plachetka, mistr ČR v boxu: “Díky panu trenérovi, že nás tak připravil, tak jsme vyhráli a hlavně i mému taťkovi bych chtěl poděkovat, že se mi tak věnuje."


Josef Slepčík, další úspěšný boxer studuje na této škole obor Prodavač. I on se stal mistrem ČR v boxu, v kadetech, váhová kategorie 52 kilogramů. Jde o jeho druhý mistrovský titul.

Josef Slepčík, mistr ČR v boxu: "Měl jsem jen semifinále a finále. Semifinále jsem vyhrál v druhém kole na RSC a ve druhém kole taky na RSC. Ve druhém kole ho rozhodčí vypočítal."

Za úspěchy boxerů se skrývají tvrdé tréninky a poctivá příprava pod vedením trenéra Romana Nevrly. Před samotným mistrovstvím prošli boxeři intenzivním tréninkovým drilem.

Roman Nevrla, trenér boxerů TJ Baník Karviná: "Nic se jim neslevilo, nic se nepominulo, na nic se nezapomnělo, fyzička, technika, taktika, rychlost a projevilo se to v tom výsledku."

Shodou okolností Roman Nevrla na Střední škole techniky a služeb sám studoval a rád se sem po letech vrátil.

Roman Nevrla, trenér boxerů TJ Baník Karviná: "Jsem se vyučil důlním elektrikářem a posléze jsem tady odmaturoval obor elektrotechnika, Pro mě to je srdcovka, jsem rád, že jsem tady."

Oba boxery čeká účast na Mistrovství Evropy, které by se mělo konat v Bulharsku na přelomu listopadu a prosince.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků