Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná chystá novou koncepci zeleně, zapojit se může i veřejnost v dotazníku

  • Karviná,

Město Karviná připravuje novou kompletní koncepci zeleně. Do ní je zařazen i dotazníkový průzkum obyvatel města. Jeho cílem je zjistit, které parky lidé navštěvují a jaké zde vnímají problémy a nedostatky.

Obyvatelé města mají opět příležitost zapojit se do dotazníkového šetření k nové koncepci zeleně. Tu momentálně město Karviná připravuje.

Lenka Hanusková, pracovnice odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Město Karviná aktuálně zpracovává nový dokument koncepce zeleně, který je spolufinancován z Operačního programu Zaměstnanost. Finišují práce na analýze současného stavu zeleně ve městě, na základě kterého bude zpracována návrhová část dokumentu zaměřená na rozvoj nových ploch zeleně, na revitalizací stávajících případně jejich doplnění a bude navržen optimalizovaný plán péče o zeleň.”

Do koncepce budou zahrnuty i názory obyvatel města, které mohou vyjádřit prostřednictvím dotazníku. Ten je momentálně k dispozici na webu města v sekci “Děje se”. Mohou tak zpracovatelům koncepci lépe připravit.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: “Před 4 lety jsme měli svou vlastní anketu Stromy pro Karvinou, kde mohli občané v rámci anketního lístku vyplnit, kde by si přáli vyplnit nové stromy a dnes, díky EU, máme možnost si vytvořit nový materiál Koncepci zeleně, kde budeme řešit celou zeleň na území našeho města a já bych byl moc rád, kdyby se i teď občané zapojili a prostřednictvím webu vyplnili formulář, kde si přejí nějaké stromy nebo kde jim nějaký strom překáží. Nebo pokud by chtěli, kde bychom měli doplnit jakékoliv prvky, ať už jsou to lavičky nebo stinná místa."
Lenka Hanusková, pracovnice odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Každý názor pro nás bude přínosný, protože na základě toho s tím můžeme dále pracovat."

V analýze, která právě probíhá na celém území, se hodnotí všechny stromy a keře na území města, jejich vitalita, stáří, bezpečnost vůči okolí a podobně. Dotazník mohou lidé vyplnit do 11. listopadu.

Dotazník:  https://forms.gle/CRSdtjyygRwKZzgo8
Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků