Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná chystá novou koncepci zeleně, zapojit se může i veřejnost

  • Karviná,

Město Karviná připravuje novou kompletní koncepci zeleně. Do ní je zařazen i dotazníkový průzkum obyvatel města. Jeho cílem je zjistit, které parky lidé navštěvují a jaké zde vnímají problémy a nedostatky.

Obyvatelé města mají opět příležitost zapojit se do dotazníkového šetření k nové koncepci zeleně. Tu momentálně město Karviná připravuje.

Lenka Hanusková, pracovnice odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Finišují práce na analýze současného stavu zeleně ve městě, na základě kterého bude zpracována návrhová část dokumentu zaměřená na rozvoj nových ploch zeleně, na revitalizací stávajících případně jejich
doplnění a bude navržen optimalizovaný plán péče o zeleň.”

Do koncepce budou zahrnuty i názory obyvatel města, které mohou vyjádřit prostřednictvím dotazníku. Ten je momentálně k dispozici na webu města v sekci “Děje se”. Mohou tak zpracovatelům koncepci lépe připravit.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: Já bych byl moc rád, kdyby se i teď občané zapojili a prostřednictvím webu vyplnili formulář, kde si přejí nějaké stromy nebo kde jim nějaký strom překáží. Nebo pokud by chtěli, kde bychom měli doplnit jakékoliv prvky, ať už jsou to lavičky nebo stinná místa."

Lenka Hanusková, pracovnice odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Každý názor pro nás bude přínosný, protože na základě toho s tím můžeme dále pracovat."

V analýze, která právě probíhá na celém území, se hodnotí všechny stromy a keře na území města, jejich vitalita, stáří, bezpečnost vůči okolí a podobně. Dotazník mohou lidé vyplnit do 11. listopadu.

Dotazník: https://forms.gle/CRSdtjyygRwKZzgo8

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy