Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné se zabývali rekonstrukcí krytého bazénu i využitím areálu OSP

  • Karviná,

Rekonstrukce krytého bazénu, příprava areálu bývalého OSP nebo například finanční dar pro humanitární organizaci ADRA z rouškomatu. Těmito tématy se zabývali zastupitelé Karviné na svém v pořadí 15. zasedání.

Zastupitelé Karviné se sešli ve velkém sále OPF na svém v pořadí 15. zasedání. Zařazen byl bod programu z mimořádné schůze radních, která se týkala odpuštění nájemného živnostníkům, kteří podnikají v nebytových prostorech statutárního města Karviné.

KARVINÁ ODPUSTILA ŽIVNOSTNÍKŮM NÁJEMNÉ

Jan Wolf, primátor Karviné :“My jsme dnes schválili odpuštění nájmu v objektech města pro živnostníky a firmy za měsíc říjen. Připravujeme to stejné i na měsíc listopad, protože ta situace v listopadu pravděpodobně nebude lepší, ten nouzový stav bude trvat. Chceme alespoň tak částečně pomoci podnikatelům od upuštění těch nákladů, které mají, protože ta situace je pro ně složitá. Víme, že jsou programy státní, na nějaké peníze si sáhnou, ale ta situace je dneska taková, že alespoň touto formou jim chceme pomoci."

Nájmy budou prominuty podnikatelům, kteří provozují svou činnost v objektech statutárního města Karviná a příspěvkových organizací. Jedná se o prodejny, provozovny a stravovací zařízení. Karviná prominula podnikatelům nájemné už na jaře letošního roku, kdy rovněž platil nouzový stav. Jednalo se o měsíce březen, duben a květen.

REKONSTRUKCE KRYTÉHO BAZÉNU

Jedním z dalších hlavních bodů programu byla rekonstrukce krytého bazénu.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Já jsem rád, že zastupitelé schválili poslední fázi té předpřípravy, protože máme vybranou firmu, zhotovitele stavby, máme připravené finanční krytí a věřím tomu, že v krátkém čase začne stavba se začne realizovat. Ta stavba bude trvat více než dva roky, ta stavba bude technologicky hrozně náročná, proces byl hrozně dlouhý a já jsem rád, že jsem se dostali do té fáze, že se začne stavět.”
Petr Dyszkiewicz, ředitel STaRS Karviná: “Rozhodnutím zastupitelstva začíná realizační fáze, potvrdím vítěze výběrového řízení, bude následovat 15 denní lhůta na odvolání těch, kteří nevyhráli nebo skončili na dalších místech a vyzývám vítěznou firmu k podpisu smlouvy, Po podpisu smlouvy bude následovat převzetí staveniště a může reálně začít stavba, rekonstrukce krytého bazénu. My na STaRSu jsme připraveni, kdy bazénové vany jsou již díky koronaviru vypuštěny a my provádíme veškeré likvidační práce tak, abychom pro firmu, která vyhrála výběrové řízení, už nic z naší strany nezdržovali.”

PŘÍPRAVA AREÁLU OSP

Dalším bodem programu 15. zasedání zastupitelstva města bylo schválení investičního záměru přípravy a realizace nevyužívaného areálu OSP.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: “My jsme schválili záměr přípravy zóny OSP, respektive žádosti o dotaci, kdy je koupě a hrubá příprava. Bude se řešit terén, který se zkulturní a přivedení sítí na pozemek."

Názory obyvatel města na využití tohoto areálu se různí, většina by tady uvítala hobbymarket.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora Karviné: "Samozřejmě v rámci OSP víme o zájmu lidí a my sami bychom byli rádi, kdyby přišel nějaký hobbymarket. My jsme poslali žádosti řetězcům, ať už je to Hornbach, Obi a podobné, jestli nemají zájem v Karviné zainvestovat a něco podobného vybudovat právě třeba na OSP, bohužel, ten jejich zájem není. My uvítáme, jestli kdokoliv zná někoho nebo ví o někom podobném, že by něco takového chtěl dělat v Karviné, stačí nás kontaktovat a to OSP může sloužit třeba těmto účelům.”

FINANČNÍ DAR Z ROUŠKOMATU PRO ADRU

Zastupitelé také schválili finanční dar v podobě výtěžku z rouškomatu pro humanitární organizaci ADRA.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ta cifra je okolo 200 tisíc, já jsem rád že můžeme ADŘE tyto finance darovat, ten dar bude určitě využit potřebným. Chtěl bych občanům poděkovat, že si tu roušku koupili a přispěli na tento dar."
Hana Čadová, vedoucí dobrovolnického centra: "My máme velkou radost, moc děkujeme městu Karviná a všem občanům. Všechny finanční prostředky budou použity na podporu dobrovolnictví seniorů v Karviné, takže se těšíme, že budeme moci rozvíjet ty programy které v Karviné máme.”

Další zasedání zastupitelstva města se bude konat 7. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy