Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z různých škol, různého věku. Společná výuka dětí rodičů IZS je náročná

  • Karviná,

Pro děti rodičů pracujících v Integrovaném záchranném systému je zajištěna výuka na vybraných školách. Podle zkušeností pedagogů je tento typ výuky náročnější. V kolektivu jsou děti smíšené z různých škol a různých ročníků.

Stejně jako na jaře, během první vlny pandemie koronaviru, i nyní Karviná pomůže těm rodičům, bez jejichž práce by bylo zvládnutí druhé vlny mnohem náročnější. Děti rodičů zaměstnaných v rámci Integrovaného záchranného systému v současné době navštěvuji tři z pěti základních škol k tomu vyhrazených - Základní školu Prameny, U Lesa a Cihelní. Všechny jsou naplněny.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Ta pracovní doba je od 6 do 16 odpoledne, pokud je tam nějaká potřeba zůstat déle, tak vím, že v některých školách to umožňují." 

Děti, ač ve smíšeném kolektivu, jsou za příležitost být ve škole, rády.

anketa, děti rodičů pracujících v IZS: "Tady je to lepší než doma." "Doma je to takové nudné." "Tady si aspoň popovídám s kamarády."

Tady na Základní škole Cihelní se o výuku dětí rodičů záchranářů starají v prostorách družiny. Skupiny jsou smíšené, společně se tady vzdělávají žáci napříč ročníky prvního stupně z různých škol.

Zdeněk Jelínek, ředitel ZŠ a MŠ Cihelní: “Problémové a těžké je to, že ty děti nejsou z jedné školy, z jednoho ročníku, takže těch plánů a věcí, které musí ten pedagogický pracovník zvládnout, je strašně hodně.”

I tak to podle ředitele této školy pedagogové zvládají a snaží se udržet pohodový režim.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků