Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné opravují bytový dům pro seniory. S opravou se čekalo na vyhnízdění rorýsů

  • Karviná,

V současné době finišují práce na rekonstrukci bytového domu pro seniory v Karviné -Ráji na ulici U Lesa. Kromě zateplení domu a opravy střešního pláště objektu se senioři dočkají i zasklení lodžií. V domě se také pracuje na modernizaci více jak desítky bytů.

Bytový dům pro seniory na ulici U Lesa se 136 bytovými jednotkami prochází opravou a stavebními úpravami. Dům se zatepluje, dělají se nové omítky a barevné nátěry a také se zvětšují balkony na zasklené lodžie.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Dělali jsme komplet novu střechu a tím, že se zateplí celý dům, bude lepší pohoda pro nájemníky v bytech. Tady byly balkony, které musíme opravit, protože už nevyhovovaly, děláme nové zábradlí, zasklení, nové dlážky."

Opravy bytového domu pro seniory začaly až po vyhnízdění rorýsů

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “ Tento pták je zákonem chráněný, my mu musíme udělat pro další hnízdění hnízda. Dělá se to tak, že se koupí prefabrikáty, které instalují do zateplení a jak na jaře přiletí, tak si hnízda najdou a mohou zase hnízdit."

Kromě toho se v domě modernizuje dalších 14 bytů.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Budou nové podlahy, elektrika, kuchyňská linka, spotřebiče, bude zlepšena koupelna, kde ji způsobuje tak, aby tam vešla i pračka. Věříme, že i toto přispěje ke zlepšení a budeme moct nabídnou byty seniorům na patřičné úrovni."

Na opravy město získalo dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a ze Státního fondu životního prostředí České republiky.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Je to takový bonus, všechny finanční prostředky nemusí jít z rozpočtu města."

Po skončení oprav domu jsou naplánovány ještě úpravy veřejného prostranství kolem, například se budou opravovat přístupové chodníky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků