Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční požár v karvinském bytě, během průzkumu našli hasiči mrtvou seniorku

  • Karviná,

Hasiči v noci na neděli 25. dubna zasahovali u požáru bytu v karvinské části Nové Město. O události se dozvěděli prostřednictvím tísňové linky. Požár byl ohlášen sedm minut po jedné hodině ranní.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Karviné spolu dobrovolnými jednotkami Karviná - Hranice a Petrovice - Závada. Hasiči v dýchací technice a s jedním vodním proudem ihned po příjezdu vnikli do zakouřeného přízemního bytu."

Podle mluvčího hasičů hasiči nalezli během průzkumu jednu osobu bez známek života a vynesli ji ven. Přivolaný lékař mohl už jen konstatovat smrt. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dnes, v neděli 25. dubna 2021, kolem jedné hodiny noční přijali policisté oznámení o požáru bytu v Karviné a v něm nálezu ženy, u které konstatoval přivolaný lékař smrt. Evakuace osob nebyla nutná. Podle dosud zjištěných informací je zemřelou téměř 80letá uživatelka bytu. Policisté budou zjišťovat okolnosti úmrtí a rovněž v úzké spolupráci s hasiči příčiny zahoření."

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Samotný požár nevelkého rozsahu byl zlikvidován za necelých deset minut od příjezdu první jednotky na místo události. Z domu nebylo potřeba nikoho evakuovat - obyvatelé objekt opustili sami před příjezdem hasičů. Příčina vzniku požáru je stejně jako výše škody v šetření specialistů z řad hasičů i policie."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy