Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné uspořádali oslavu k Mezinárodnímu dni tance. Tanečníci se prezentovali ve videu

  • Karviná,

Karvinský spolek Múza zorganizoval malou oslavu k Mezinárodnímu svátku tance, který připadá na 29. dubna. Vyzval všechny karvinské milovníky tance, zástupce tanečních skupin a organizací, aby veřejnosti připomněli, jakým stylům se věnují a jaké choreografie umí. Všechny pak představil ve společném videu.

Mezinárodní den tance nebyl v Karviné opomenut, místní spolek Múza oslovil co největší počet tanečníků, aby se podíleli na malé oslavě pomocí prezentace pro veřejnost.

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Ať široká veřejnost vidí, že i ta Karviná je na taneční úrovni velice vysoce postavená a je tady možnost tančit všechny možné taneční styly. On ten Mezinárodní den tance vychází na 29. dubna, což je většinou taneční sezóna pro všechny tanečníky. My osobně jsme většinou byli na soutěžích a neměli jsme možnost nějakou další akci k tomu řešit. Ale vzhledem k situaci jsme se rozhodli, že by bylo fajn, když normální soutěžní sezóna není, tak bychom mohli alespoň tímto způsobem ukázat, že stále tančíme a fungujeme."

Oslovené kroužky a skupiny pak podle harmonogramu v daném termínu přicházeli do zázemí spolku Múzy, kde se prezentace natáčela. Možnost využili nejen tanečníci pořadatelské Múzy, ale přidalo se i SVČ Juventus, ZUŠ, mažoretky i MěDK v zastoupení Arabesek a Nikola´s Dance Unico, jejichž tanec právě sledujete.

Blanka Nečasová, Nikola´s Dance Unico: "Teď jsme viděli hlavní věkovou kategorii, trénuje je Don Ox, máme to nacvičené z předloňska, je to starší tanec. Dnes jsme to tancovali po dlouhé době naostro."
Michaela Juříková, Nikola´s Dance Unico: "Určitě mi teď chybí fyzička, ale zároveň jsem strašně ráda, že jsme měli možnost zatancovat na Den tance."

Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora Karviné Andrzej Bizoń. Výsledné sestříhané video je možné sledovat na sociálních sítí nebo kanálu YouTube.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy