Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště se připravuje na otevření. Čeká se na instrukce z vlády

  • Karviná,

Letní koupaliště se připravuje na otevření. Ředitel městské společnosti STaRS vám také vysvětlí, kdo a za jakých podmínek může navštěvovat sportoviště ve městě.

Přípravy letního koupaliště běží podle plánu každý rok stejně - bez ohledu na situaci, která souvisí s covidem,  a to tak, aby v případě stálejšího teplého počasí a letos, stejně jako loni, i s platnými opatřeními, mohlo koupaliště sloužit veřejnosti.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Provádí se veškeré práce, jako by byla sezóna normální bez covidu a je otázkou, kdy státní orgány povolí zprovoznění letních koupališť."

Každoročně sezona začíná koncem května, začátkem června, podle počasí.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “My jsme připraveni podle počasí otevřít poslední týden v květnu, od 1. června, vždy se to snažíme otevírat od nějakého víkendu. Bude záležet na počasí, my se musíme nachystat a podle počasí otevřeme, je to v rozmezí 14 dnů plus mínus."

Údržbářské a čistící práce začínají většinou čištěním bazénů, jejich napuštěním, uklidí se celý areál včetně budov.

David Kudláček, vedoucí provozu: “K čištění bazénu potřebujeme chemické látky na nerezové vany, čistíme to kartáčem a wapkami stříkáme tu špínu zpátky do kanálu. Napouštíme filtry, dezinfikujeme je, děláme úklid jímky, vyčistíme, posekáme trávu, navozíme lehátka, zkontrolujeme tobogán, klouzačku, dětské hřiště."
Interiérová sportoviště otevřena pro zatím nejsou. Jediní, kdo může trénovat a hrát, jsou karvinští házenkáři, kteří se mimochodem dostali do finále extraligy.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS: “Mám přípravu udělanou tak, že otevřeme ze dne na den. Zatím se to chystá na pondělí 17.5., ale pořád ještě ladíme a teď ve čtvrtek máme ještě poradu, kdy si máme říct, abychom dostali z centrálních orgánů informace, zda-li interiérová sportoviště můžeme otevřít nebo ne. Veškerá příprava těch sportovišť je provedena, jsme nachystaní, je jen na tom, aby nám stát řekl, za jakých podmínek a ty podmínky se den ode dne neustále mění nebo definují atd. My to mapujeme a jsme připraveni ze dne na den otevřít."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy