Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové v Karviné nenávratně poškodili zdravé stromy, jsou odsouzené k pokácení

  • Karviná,

V Karviné někdo úmyslně poškodil devět stromů. Několik z nich má natolik poškozenou kůru, že se živiny nedostanou ke koruně a stromy jsou odsouzené k pokácení. Zástupci magistrátu oznámili vandalství na policii.

Devět krásných zdravých stromů na různých místech v části Nové Město se stalo terčem útoku neznámých vandalů. Jejich nebo jeho řádění nenávratně poškodilo lípy, mladé okrasné jabloně a sakury.

Tomáš Trampler, správce zeleně: “Některé zcela zničil, některé jsou poškozené, škoda je velká. U památníku na tř. Osvobození jsou zcela zničené tři stromy. Poškození na první pohled vypadá jakoby někdo tu kůru poškozoval mačetou, je ale i verze, že by to mohl poškodit pes bojového plemene při výcviku. Nevím, jestli to byl úmysl, nechápu, komu to mohlo vadit, kdo si tady léčil nějaké komplexy."

S hledáním viníka by mohl pomoci kamerový záznam, který strážníci městské policie vyhodnocují. Řáděním se zabývají policisté, kterým škodu pracovníci Odboru životního prostředí magistrátu města nahlásili.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Policisté se i nadále zabývají včerejším oznámením o poškození stromů na několika ulicích v lokalitě Nové Město. Zjišťují a dokumentují dostupné informace, jsou v kontaktu s pracovníky životního prostředí a kolegy z MP."

Poškozené stromy mají sníženou životnost, některé se budou muset pokácet. Škoda bude teprve vyčíslena. O dalším průběhu vyšetřování vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy