Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má svůj vlastní komiks o městě. Je barevný i černobílý, děti ho mohou domalovat

  • Karviná,

Karvinská knihovna vydala ve spolupráci se spisovatelkou Petrou Braunovou a ilustrátorkou Barborou Brůnovou komiks s názvem Karviná, Fajne město na řece Olze.

 Karviná má svůj vlastní komiks s názvem Karviná, fajne město na řece Olze. Vznikl díky aktivitě regionální knihovny.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Inspiroval mě komiks o městě Olomouci, který jsem před lety získala na služební cestě a přivezla jsem ho do karvinské knihovny a tak nápad vznikl."

Knihovnice oslovily spisovatelku Petru Braunovou a ilustrátorku Barboru Brůnovou, které mají s komiksy bohaté zkušenosti. Obě ho tvořily tři měsíce a šlo o jejich 25 společný komiks.

Petra Braunová, spisovatelka: “Shodou náhod jsem v té době už měla přečtený Šikmý kostel, proto mi nabídka na komiks o Karviné potěšila a pobavila. Karvinou znám z mých autorských čtení, takže vím, že v tomto kraji už se opravdu nevyskytují černí horníci, jak nás to kdysi učili na základní škole. I proto mě napadla figurka průvodce Permoníka, který na základě uzavřených dolů hledá jiné povolání. Věřím, že pobaví i děti, kterým je komiks především určený.”

Komiks obsahuje zajímavosti z historie i současnosti města.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: “Komiks je určený pro malé i velké zvídavé čtenáře. Malí si mohou komiks vybarvit, je částečně černobílý a dospěláci se v komiksu dozví zajímavosti."

Komiks je k dostání ve všech pobočkách knihovny a také v městském informačním centru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy