Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víte, jak probíhá maturita z tělocviku? Podívejte se

  • Karviná,

V tělocvičně karvinské Střední školy ochrany osob a majetku skládali studenti maturitu z tělocviku. Porotě museli ukázat nejen zvládnuté základy sebeobrany, ale obhájit museli i teoretickou část v podobě prezentace seminární práce a znalostí ze světa sportu nebo policie.

Studenti Střední školy ochrany osob a majetku v Karviné oboru Bezpečnostně právní činnost mají za sebou maturity z tělesné výchovy. Ty se skládají z ústní části, kdy maturanti obhajují a prezentují své seminární práce a odpovídají na vylosovanou otázku a také z praktické ukázky sebeobrany.

Petr Godál, zástupce ředitelky školy: "Po roce a půl bez nějakého cílevědomého tréninku je to velmi náročné, ale doufám, že nás studenti překvapí."

V tělocvičně nechybělo ani takzvané “potítko”, místo, kde si mohl student do 15 minut shrnout odpověď na vylosovanou maturitní otázku.

Sára Halová, maturantka: "Otázku jsem měla pevné údery, což bylo trochu těžší, ale dalo se to zvládnout."

Závěr maturitního dne patřil praktickým ukázkám sebeobrany. Vyučující i porotci byli sami zvědaví, jak se na fyzičce a technice provedení projevila několikaměsíční pauza.

David Vosáhlo, maturant: " Já jsem dělal celý život judo, pro mě to bylo v pohodě, ale pro děcka, které to nedělají, tak pro ně to bylo těžké a snad to udělají."

Už 1.a 2. června všechny čeká ústní zkouška z odborných předmětů, jako je právo, kriminalistika a bezpečnostní přípravy. Po maturitě mohou tito studenti pokračovat studiem na vysoké škole, případně nastupují k policii, městským strážníkům nebo k Armádě ČR.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy