Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mistrovský titul utekl karvinským házenkářům v prvním poločase posledního boje

  • Karviná,

V neděli skončilo finále házené napínavým bojem v karvinské hale. Mistrovský titul a pohár vítězů si odvezli domů hosté z Plzně. Karvinským uteklo vítězství už v prvním poločase, které skončilo rozdílem sedmi branek.

Finálová série extraligy házené skončila v neděli vítězstvím Plzně. Nepovedený poslední rozhodující zápas karvinských házenkářů je posunul na stříbrnou pozici. I když se v druhém poločase pokusili velký náskok z prvního poločasu dohnat a dařilo se jim to velmi dobře, na vítězství to nestačilo.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "My jsme do toho utkání vstoupili špatně už ten první poločas, tím jsme ho ztratili celý. Nervozita. Na začátku se nepodařilo do toho dostat spojky, chtěli jsme neustále hledat pivota, šlo o několik špatných nahrávek, Plzeň nám odskočila o sedm gólů, druhý poločas jsme je honili harakiri, zkusili jsme dvě osobky, tři osobky, sedm na šest, tam jsme se přiblížili jednu dobu na dva góly, ale ztratili jsme dva útoky v přesilovce a už to bylo bez šance."

Rozhodující souboj s Plzní nezvládli karvinští hlavně psychicky, ovládla je nervozita. První poločas skončil dokonce rozdílem sedmi branek.

Miroslav Nedoma, házenkář: "Jsme zklamaní. Já si myslím, že to nebyla špatná sezona, i když jsem prohrávali, tak jsme to dokázali stáhnout, ale nevím, jestli už nebyl čas nebo síly to dotáhnout do konce bohužel."

Motivace získat titul byla obrovská, s Plzní prvenství karvinští ztratili před dvěma roky a to velmi těsně, dodal Miroslav Nedoma, který společně se Slavomírem Mlotkem, který hrál po zranění a Dominikem Solákem, střelili v tomto utkání nejvíce branek.

Slavomír Mlotek, házenkář: "Dotáhli jsme to na nějaké mínus dvě tři branky, věřili jsme tomu. Plzeň má zkušený tým, nenechali si to vzít, my jsme tam nějaké šanci nedali. Mohli jsme jít na mínus jedna, možná že by znervózněli, ale bohužel jsme je nedali a Plzeň si to pohlídala až.do konce."

Dominik Solák, házenkář: "Chtěli jsme to vyhrát a to se nepodařilo, nezbývá než sportovně pogratulovat Plzni, který vyhrála a vrátit se příští rok ještě silnější ještě."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Chci kluky pochválit, že nesložili zbraně a pokusili se ten zápas ještě zvrátit."
Jan Wolf, primátor Karviné: "Ve sportu to někdy bývá, byl to super zápas. Naši kluci se vydali na 120 procent a moc bych jim přál, ať zatnou zuby a příští rok ať to dají.”

Zápas sledoval přímo v hale povolený počet diváků, kteří karvinské hráče hnali dopředu. mrzí je, že se nemohli z titulu společně radovat.

Dominik Solák, házenkář: "Ještě kór když celou sezonu nám chyběli. Dneska jich přišlo hodně a strašně nás hnali dopředu, ten druhý poločas nás znovu probudili a hlavně díky nim jsme se dotáhli, takže omlouváme se jim, děkujeme jim a snad příští rok budeme spolu úspěšní."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy