Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je rozhodnuto, karvinští házenkáři jsou stříbrní, mistrovský titul jim unikl o vlásek

  • Karviná,

V neděli skončilo finále házené napínavým bojem v karvinské hale. Mistrovský titul a pohár vítězů si odvezli domů hosté z Plzně. Karvinským uteklo vítězství už v prvním poločase, které skončilo rozdílem sedmi branek.

Finálová série extraligy házené skončila v neděli vítězstvím Plzně. Nepovedený poslední rozhodující zápas karvinských házenkářů je posunul na stříbrnou pozici. I když se v druhém poločase pokusili velký náskok z prvního poločasu dohnat a dařilo se jim to velmi dobře, na vítězství to nestačilo.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "My jsme do toho utkání vstoupili špatně už ten první poločas, tím jsme ho ztratili celý. Nervozita. Na začátku se nepodařilo do toho dostat spojky, chtěli jsme neustále hledat pivota, šlo o několik špatných nahrávek, Plzeň nám odskočila o sedm gólů, druhý poločas jsme je honili harakiri, zkusili jsme dvě osobky, tři osobky, sedm na šest, tam jsme se přiblížili jednu dobu na dva góly, ale ztratili jsme dva útoky v přesilovce a už to bylo bez šance."

Rozhodující souboj s Plzní nezvládli karvinští hlavně psychicky, ovládla je nervozita. První poločas skončil dokonce rozdílem sedmi branek.

Slavomír Mlotek, házenkář: "Dotáhli jsme to na nějaké mínus dvě tři branky, věřili jsme tomu. Plzeň má zkušený tým, nenechali si to vzít, my jsme tam nějaké šanci nedali. Mohli jsme jít na mínus jedna, možná že by znervózněli, ale bohužel jsme je nedali a Plzeň si to pohlídala až.do konce."

Zápas sledoval přímo v hale povolený počet diváků, kteří karvinské hráče hnali dopředu. Mrzí je, že se nemohli z titulu společně radovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy