Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci tradiční akce Noc kostelů byla u karvinského šikmého kostela otevřena hrobová kaple

  • Karviná,

V celé zemi se poslední květnový pátek otevřelo veřejnosti 1230 kostelů, kaplí a modliteben. Příležitost měli lidé i v Karviné, velký zájem byl o prohlídku šikmého kostela. Tam mohli lidé nahlédnout i do hrobové kaple.

Šikmý kostel svatého Petra z Alkanatry se stal v rámci Noci kostelů vyhledávaným místem návštěvníků. A to díky jeho popularitě, která se zvedla díky románu Karin Lednické. Místní farář zájemcům také otevřel hrobovou kapli.

Przemysław A. Traczyk, farář: "Tady jsme zrovna v hrobce rodiny Fornerů a těla jsou dole, tady jsou epitafy, které ukazují, kdo je tady pohřbený. Hned vedle je tady druhá hrobová kaple, bohužel nevím, kdo je tam pohřbený a v kryptě farního kostela sv. Petra z Alkantary se nachází pohřebiště rodiny Larischových, z části, v části uložené ve Fryštátě."

Přímo na kostele je také pamětní deska kněze Jędrzeje Halesze, který zde sloužil. Uvnitř šikmého kostela se lidé zajímalo o nakloněnost, optický klam, protože podlaha je rovná, ale zajímala je i místa poblíž samotného svatostánku.

Jana Ciosková, průvodkyně: "Obrovskou propagaci udělaly knížky Karin Lednické a ta zvláštnost těch otázek je, že se lidé hodně doptávají právě na ty události, které jsou popsané v knížce."

Letos byla premiérově také vyznačena cyklostezka, která všechny tyto objekty spojuje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy