Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské gymnázium má své vlastní workoutové hřiště. Je součástí nového sportoviště

  • Karviná,

Karvinské gymnázium se může pochlubit novým multifunkčním sportovním areálem. Nechybí klasická běžecká dráha, umělý trávník a nově pro studenty přibylo i workoutové hřiště.

Necelý školní rok, kdy bylo po většinu doby gymnázium pro studenty uzavřeno, tady probíhala kompletní modernizace již nevyhovujícího venkovního hřiště. Vybudováno bylo v půdorysu původního areálu, náklady platil MSK. 

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK: "Ty venkovní sportoviště, které už mají dožito, tak se snažíme modernizovat. Součástí těch sportovišť jsou už i workoutová hřiště, protože sport pro mladou generaci se vyvíjí a workout k nim patří.”

Hřiště se skládá z 200 metrů dlouhého oválu s umělým povrchem. Jedna rovinka je zakončena doskočištěm pro skok daleký a druhá bude umožňovat klasickou sportovní disciplínu 100 metrů na čas.

Jakub Rewenda, tělocvikář: "Nejvíce je pro kluky je asi ta umělá tráva. To, co tady není vidět, vzadu je sektor na vrh koulí, skok do dálky."
anketa, studenti: "Já si myslím, že to je super, že tady je takové hřiště. Na základce jsme takové neměli, umělka vypadá parádně i workout hřiště a určitě to využijeme. Je to v pohodě, můžeme tu cvičit."

V budoucnu by vedení gymnázia rádo nechalo opravit chodníky v areálu školy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy