Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Fondu spravedlivé transformace má Karvinsko přislíbeno 11,5 miliard Kč

  • Karviná,

Primátor Karviné Jan Wolf se setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Informoval ji o situaci v Karviné v oblasti bydlení, seznámil ji s potřebami města a debatoval s ní na téma rozdělování financí z Fondu spravedlivé transformace, který je určen pro uhelné regiony.

VIDEO: TV Polar

Moravskoslezský kraj navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Jedna z jejich zastávek byla i v Karviné, na náměstí Budovatelů v Karviné-Novém Městě se sešla se zástupci největšího vlastníka bytových domů ve městě a také s primátorem města.

Klára Dostálová (ANO), ministryně pro místní rozvoj ČR: “Pan primátor mě seznámil s tím, že tady dochází k velmi razantnímu úbytku obyvatel. Bavili jsme se o tom, že to chce nějaký nový podnikatelský impuls, úplně se v tom nabízí Fond pro spravedlivou transformaci."


Po jednání Tripartity a Řídícího výboru pro transformaci se podařilo Karvinsku zařadit do seznamu strategických projektů doporučených ke schválení projekty v obejmu 11,5 miliardy korun. Konkrétně se jedná o projekt CEPIS, POHOPark, Eden Karviná nebo PODOLU Park. Dále jsou připraveny projekty do dalších tematických výzev Fondu spravedlivé transformace jako Green Urban Farming Academy Karviná, Community HUB nebo PED-Energeticky plusová čtvrť.

Jan Wolf (ČSSD), primátor Karviné: “Jsem přesvědčený, že jsme strukturálně postižené město, OKD končí a tak, jak jsme se bavili, pokud nedojde k pomoci ze strany kraje, státu nebo EU, tak se to město bude hrozně těžko strukturálně přeorientovávat. Všeobecně z hlediska ekonomiky pokud do tohoto regionu nepůjde několik miliard, tak si o tom budeme povídat dalších X let a neudělá se nic a můžeme dělat co chceme. Je to opravdu o velkých investicích, které tady musí přijít a musí dojít k přetvoření ekonomiky celého regionu. Není to jen o Karviné, ale je to i Orlová, okolní obce, bavíme se o změně nejen Karviné, ale celého Karvinska,.”

Prozatím proběhla dvě jednání, finální rozhodnutí padne 24. června, o výsledku vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy