Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ČČK poděkoval dárcům krve malou odměnou. Nemocnice krev stále potřebuje

  • Karviná,

Před pár dny si lidé na celém světě připomněli Světový den dárců. Dárci, kteří v tento den darovali krev na transfuzní stanici v Karviné, dostali jako poděkování také malou pozornost a občerstvení od zástupců Českého červeného kříže.

Na dárce krve, kteří přišli darovat krev ve Světový den dárců, který připadá na 14. června, čekali ve vestibulu zástupci ČČK Karviná s malým poděkováním.

Oldřich Gbelec, ředitel ČČK Karviná: "ČČK podporuje dárce krev z principu a i ze stanov. Na 14.6. připadá Světový den krve, loni nám to nevyšlo, tak jsme se aspoň takto snažili těm dárcům, kteří přišli darovat krev či krevní plazmu dopřát malé občerstvení."

Darovat krev v tento významný den přišel i Petr Kožušník.

Petr Kožušník, dárce krve: "Pracuji v ČČK, jsem jako respondent a chodím dávat krev. Nikdy nevím, kdy ji budu potřebovat tu krev."

Za každého nového dárce jsou na hematologicko transfuzní stanici rádi a váží si svých pravidelných dárců.

Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzní stanice NsP Karviná-Ráj: "Dárcovství je důležité z toho důvodu, že krev, respektive výrobky z něho připravované, červené krvinky, jsou zatím nenahraditelná léčiva a jsou důležitá jak pro pacienty, kterým potřebujeme zlepšit kvalit života, ale také pro ty akutní nenadálé příhody, jako jsou traumata, autohavárie a tak dále."

Stále jsou v nemocnici zásoby krve napjatější, pravidelní dárci odjíždějí na dovolenou, rozjíždí se plánované operace a potřeba transfuzních přípravků je větší.

Daniel Janek, primář Hematologicko-transfuzní stanice NsP Karviná-Ráj: "V tuto chvíli poptáváme a budeme rádi za každého dárce každé krevní skupiny.”

Darovat krev může každý zdravý člověk starší 18 let, s minimální váhou 50 kilogramů. Darovat krev mohou i očkovaní už sedm dní po první dávce vakcíny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy