Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie v Karviné si díky přeshraničnímu projektu pořídila fotopasti

  • Karviná,

V okrajových částech Karviné přibyly fotopasti. Strážníci Městské policie Karviná si je pořídili díky společnému přeshraničnímu projektu městských policií z polského Jastrzębia, Karviné a Havířova. Krátce po instalaci už mají první záchyty lidí, kteří zakládají černé skládky.

VIDEO: TV Polar

Takto vypadají fotografie, které vyhodnocují karvinští městští strážníci z nových fotopastí. Jejich nákup mohla místní městská policie uskutečnit díky společnému projektu Karviné, Havířova a polského města Jastrzebie.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “My jsme využili nákupu 13 fotopastí, které využíváme k monitorování periferních částí Karviné, kde vznikají černé skládky a přeci jen, strážníci nemají čas tam jezdit, tak je to takový velký pomocník při této práci. Máme tam už pár pachatelů, kteří zakládají černé skládky, vozí nám tam hlavně suť, hlavně stavebníci z Karviné, už máme několik poznatků. Předali jsme to na Odbor stavebního a životního prostředí."

Každá fotopast je strategicky umístěná tak, aby nebyla vidět a zároveň mohla reagovat na pohyb v terénu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Nezdá se to, ale je s tím hodně práce. Musíte najít místo, vysekat případnou travinu, křoví a musíte je dát i takticky, aby na sebe viděly, aby nám je občané nekradli.”

V rámci společného projektu každé město zpracovalo určitou část z projektu. Karviná má nové fotopasti, strážníci z Jastrzebia pořizovali minikamery a v Havířově mají strážníci novou laserovou střelnici. Tu si také všichni společně vyzkoušeli. Během výcviku se díky ní zaměří strážníci zejména na odbourávání chyb, či zlozvyků, které někdy i při střelbě mají.

Lumír Braš, vedoucí pro výcvik a školení MP Havířov: “Jiné to je v tom, že v reálné střelbě vám ta zbraň tzv. kope. Tohle tu není, ale zase můžete se zaměřit na ty chyby, které dělají při té ostré střelbě. To znamená strhávání, ten základní postoj, dobré držení zbraně. Všechny tyhle věci můžeme učit a ty náklady jsou minimální, protože dneska náboje jsou drahé a i ekologicky je to v pořádku.”

Trenažér může také simulovat různé situace. Karvinští strážníci ji po dohodě s kolegy budou využívat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy