Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srnčí hody uspořádali karvinští myslivci u hájenky, bez hudby a zábavy

  • Karviná,

Myslivecké sdružení Karviná-Ráj se rozhodlo i letos uspořádat svou tradiční akci Srnčí hody. Stejně jako loni se ale konaly u jejich hájenky a byly zaměřeny pouze na prodej produktů ze zvěřiny, jako jsou klobásy nebo srnčí guláš.

VIDEO: TV Polar

Srnčí hody, jak je obyvatelé Karviné pamatují. Na zahradě hasičské zbrojnice je rušno, lidé se baví s přáteli, ochutnávají výborný srnčí guláš, popíjejí zlatavý mok, děti se baví a do toho všem k dobré náladě hraje živá hudba. Už druhým rokem je ale všechno jinak,. Opatření vlády kvůli covidu přesměrovala srnčí hody k hájence v lese a omezila je pouze na prodej produktů ze zvěřiny.

IGNÁC SIREK, předseda Mysliveckého sdružení Karviná-Ráj: "Zjišťovali jsme ještě týden dopředu, jestli nám to uvolní nebo neuvolní, kulturní akce jsou povolené, ale srnčí hody ne. Jsou povolené jen 150 lidí, bez hudby bez tance. Tak jsme to udělali takovým způsobem, abychom lidi uspokojili. Nechali jsme udělat gulášek, aby to bylo podle pravidel, nadělali jsme klobásky."

Samotný prodej se konal dva dny. Myslivci připravili 800 kilo klobás a 250 porcí guláše.

IGNÁC SIREK, předseda Mysliveckého sdružení Karviná-Ráj: "Lidi to sebrali útokem. Klobásek tak to máme rozdělené, že teď jsme prodali 400 kilo a odpoledne čekáme další nápor, na ně jsme taky připraveni."
anketa: návštěvník akce: "Chodíme pravidelně, jak je možnost, tak chodíme. Klobásky už máme koupené."
anketa: člen sdružení: "Už jsem chodíval i udit otci, tady jsme každý den. Vždycky byl vynikající gulášek, klobásy, vše."


Výtěžek z prodej pomůže myslivcům k nákupu krmení pro zvěř, na provozní výdaje nebo opravu hájenky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy