Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jižní Moravě pomáhá i Permoník. Na koncertě vybrali 50 tisíc korun

  • Karviná,

Solidaritu s lidmi z tornádem postižených obcí projevil i karvinský Permoník. Ze závěrečného koncertu, který se uskutečnil na Lodičkách, věnoval dobrovolné vstupné lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou.

video: TV Polar

50 tisíc korun. To je částka, kterou lidé věnovali prostřednictvím dobrovolného vstupného pro obce postižené tornádem na závěrečném koncertu Permoníku. Ten se uskutečnil v neděli na Lodičkách.

Petr Kazík, prezident Permoník Choir Karviná: "Je pro nás obtížné se radovat z toho, že můžeme zpívat, z čehož se samozřejmě radujeme, ale uvědomujeme si, že jsou na tom lidé daleko hůř a moc jim do zpěvu není, naše pomoc, my to umíme hlavně zpíváním, takže jsem se rychle rozhodli, že vyzveme všechny lidi, kteří tady přijdou k dobrovolnému vstupnému a my, to co vybereme, vyzpíváme, tak pošleme na pomoc z jižní Moravy, aby se jim trochu ulehčilo a zvládli svoji situaci."

Na první postcovidové vystoupení pro veřejnost se členové sboru těšili.

Eliška Semančíková, členka Koncertního sboru Permoník: "Pro mě osobně to bylo hrozně zvláštní vystupovat po tak dlouhé době, těšila jsem se na to hodně. Cvičili jsme to furt dokola, abychom to pořádně uměli."

Říká členka Koncertního sboru Permoník Eliška Semančíková a dodává:

Eliška Semančíková, členka Koncertního sboru Permoník: "Budeme zpívat Starci na chmelu a Mama Miu."

Nejmenší Permoníci vystoupili vůbec poprvé a zažili tak svou premiéru.

Známých hitů a písní, které si mohli s permoníkem lidé zazpívat, bylo mnoho.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy