Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rockeři si v Karviné užívali koncerty. Lákadlem byly kapely Dymytry, Doga nebo Bastard

  • Karviná,

Volnočasový areál Lodičky v Karviné patřil jeden den příznivcům rockové hudby. Iniciativa Dokořán připravila na letošní léto čtvrtý ročník festivalu Karviná rocks. Příležitost zahrát si dostaly nejen regionální skupiny, ale vystoupila i kapela Bastard a Doga. Hvězdou festivalu byla kapela Dymytry.

VIDEO: TV Polar

Příznivci rockové hudby na Karvinsku se konečně dočkali. Na Lodičkách se pro ně konal hudební festival. Na sestavení programu vystupujících kapel si dali organizátoři z Iniciativy Dokořán záležet, podařilo se dát příležitost nejen regionálním kapelám, ale přivedli sem i známé "Bastardy", Dogu a Dymytry.

Lukáš Heczko, organizátor festivalu, předseda Iniciativy Dokořán: "Jedná se o čtvrtý ročník Karviná rocks, letos tady máme kapely Dymytry a Doga a místní kapely Kiaora, Clustter, Messalina a další. Když jsme ten festival rozjížděli, tak jsme si říkali, že Karviná je rockové město a chybělo to tady, letos se nám to podařilo tady naplnit."

V areálu byly hned dvě scény, na které se kapely střídaly.

anketa, návštěvníci festivalu Karviná rocks: "Jsem rád, že se to rozvolnilo, těším se, že bude něco dalšího zas. Určitě se těším na Dymtry, to je moje srdcovka, Doga a Bastard, nejlepší tři kapely asi." "Atmosféra je tu super, užívám si to a za mě nejlepší kapely budou Dymytry a Doga, je to tu úžasné, líbí se mi to."

Na své si přišli i fanoušci kapely Bastard, která v době omezení, i přesto, že se nedalo hrát, úspěšně bodovala s písněmi z desky Druhá müza v hitparádách a soutěžích.

Mojmír Krochmalný, bubeník kapely Bastard: "Atmosféra byla skvělá, lidi jsou rádi, že se konečně něco děje. Je prostě skvělé, že písně , které složil si lidi začínají zpívat, znají refrény, ten potlesk nás nabíjí."

Z karvinských kapel naservírovala publiku sérii rockových písní například kapela Clustter.

Petr Klíma, zpěvák kapely Clustter: "Bylo to naprosto úžasné, lidi byli skvělí. Nečekali jsme takovou návštěvu, no vlastně čekali, protože po takové době lidi přišli se podívat na muziku. Byli fantastičtí, byli super."

V době pauzy byla kapela tvůrčí a nezahálela.

Petr Klíma, zpěvák kapely Clustter: "Skládali jsme, zavřeli jsme se do studia, donahráváme devět věcí, uděláme klip, jako ten prví Rutinu, takže těšte se."

Pořádně rozpumpovala přítomné rockery známá kapela Doga.

Roman Izzy Izaiáš, zpěvák kapely Doga: "Bylo to úžasné, my si po tom roce užíváme tu pohodičku, lidi byli skvělí a rokenrol je zase zpátky. My jsme natočili naši 11. desku v pořadí, vyjde na podzim, makali jsme bude tam 15 věcí. Těšíme se na to, na Vánoce to bude nejpozději venku. Dogamusic.cz, tam jsou všechny informace.”

Hodinu před půlnocí se pak návštěvníci dočkali největší pecky festivalu, kapely Dymytry.

Jan Protheus Macků, zpěvák kapely Dymytry: "Užíváme si to neskutečně, protože 9 měsíců pauzy bylo dlouhých, takže je to jako bychom hráli poprvé, ale tenkrát, když jsme hráli poprvé, tak nechodilo tolik lidí, takže bomba."

Nucenou pauzu využila kapela k odpočinku, po 18 letech, co fungují, první.

Jan Protheus Macků, zpěvák kapely Dymytry: "Ani jsme si nevolali, minimálně jsme si napsali, měli jsme očistu kapelní."

Masky pro kapelu Dymytry ze začátku tvořil maskér Národního divadla, po nich přišly další řady masek.

Jan Protheus Macků, zpěvák kapely Dymytry: "Teď jsme změnili maskéra a to je člověk, který dělá hollywoodské filmy, dělal Pána prstenů, ty potvory, ty skřety. Naše masky jsou od začátku vyjádřením, toho, co chceme dělat, co si myslíme, že muzika má splňovat, má lidi pobavit, má to být show, a to jsme chtěli dělat od začátku a to nám pořád drží."

Stejně jako mnoho dalších, i koncerty Dymytry mají charitativní podtext, naposledy pomohli podpořit léčbu malého chlapce a desetitisíce poslali i lidem z Jižní Moravy

Jan Protheus Macků, zpěvák kapely Dymytry: "Nám dal vesmír velký dar, že děláme to, co nás baví a ještě nás to dobře živí, tak chceme něco tomu systému vrátit, když můžeme. Naši fanoušci jsou úplně úžasní, tak jdou do toho s námi po hlavě a a vybralo se vždycky, my to neděláme poprvé, máme charitu každý rok nějakou a vždycky vybereme něco, co dává smysl, lidi jdou do toho s námi a vybere se poměrně dost peněz, to je hezký bonus k naší práci. Je to hezká přidaná hodnota, že můžeme bavit a dělat něco dobrého.”

Další větší akcí bude na Lodičkách 24. července festival Smacznego a organizátoři vás zvou i na poslední červencový den, kdy vystoupí Robert Křesťan.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy