Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zookoutek v karvinském parku má nový výběh pro morčata a zakrslé králíky

  • Karviná,

V zookoutku parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě přibyli noví obyvatelé. Nový výběh v blízkosti paví voliéry patří morčatům a zakrslým králíkům. Návštěvníci se tady mohou i vzdělávat, podívejte se na reportáž.

Zakrslíci králíci a morčata přibyli v karvinském zookoutku. Pracovníci technických služeb pro ně ve spolupráci s Odborem komunálních služeb Karviné připravili zajímavé a útulné zázemí, noví obyvatelé tak mají dostatek volného pohybu. Výběh bude lákat hlavně mateřské školky a rodiče s dětmi.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: "Je to hlavně pro děti, ale předpokládám, že se přijdou podívat rádi i rodiče. Je to jako kdysi, když jsme byli malí, měli jsme morčata, malé zvířátka, tak dnes, ve větším, si to mohou děti přijít okoukat, je to moc pěkné. Děkuji hlavně TS Karviná, že se to tak povedlo. Věřím, že si toho budeme vážit, protože tady bude volný vstup v určité hodiny, že si to tady nezničíme a že nám to bude dělat radost.” 

anketa: první návštěvníci výběhu s morčaty a králíky: "Mě se líbí morčátka, jsou heboučké a roztomilé. "Mě se líbí zvířátka mláďátka, králíčky."

Natálie Sýkorová, třídní učitelka z MŠ Cihláček: "My jsme se shodli, že se budeme chodit často Jsou zatím jen dva králíci, uvidíme, za nějaký čas jich bude víc, dětem se líbí, budeme tady chodit často."

Domov pro králíky a morčata připravili pracovníci technických služeb podle své fantazie.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Jejich zázemí je nápad mých kolegů z TS. Vybudovali jsme jim takové trasy a budky, uvidíme, jak to budou snášet. My se snažíme přistupovat k parku jako k takové městské rekreační oblasti, co se týče způsobu údržby a provozování činností, které tady jsou. Jedna z nich je je provozování zookoutku. Je třeba říct, že to nikdy nebude standardní zoologická zahrada, vždycky to bude jen takový zookoutek.” U výběhu je také možnost chvíli si posedět a pozorovat život hlodavců na dvou zajímavých lavičkách, jedna z nich připomíná známého psa.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: ” Znalci jistě poznali, že se jedná o psa Falca, domluvili jsme se s řezbářem a nechali jsme to specificky vyrobit. Je tady také lavička s pergolou. Za ní jsme vysadili vistárie. Předpokládáme, že během jednoho dvou let se to krásně zatáhne a bude tam celkem zajímavé stinné místo a u plotu máme i květnou loučku."

Ve výběhu nechybí ani panely se vzdělávacími informacemi.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Těch panelů tady bude do budoucna více. První panel je o parku, další panely budou o konkrétních obyvatelích zookoutku.” 

Noví obyvatelé budou samozřejmě pravidelně krmeni správcem a počítá se i s tím, že dobroty budou nosit i děti.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Tam bych jen poprosil, nedávejte těm dětem všechno, co jim balíte, protože nám to dělá problémy. Myslím si, že když přinesete zeleninu a suché neslazené pečivo, tak je to v pořádku. Všechno ostatní byste nosit neměli, protože ta zvířata z toho mají pak bolení břicha.” 

Nově vybudovaný výběh pro morčata a zakrslé králíky je otevřen každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy