Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné probíhá rekonstrukce polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie

  • Karviná,

Slezská diakonie získala prostředky z Evropské unie na celkovou rekonstrukci objektu a zázemí polyfunkčního komunitního centra v Karviné na ulici V Aleji. Část služeb se po nezbytně nutnou dobu přemístila do jiné části Karviné.

Budova polyfunkčního komunitního centra Slezské diakonie v Karviné prochází v těchto dnech kompletní modernizací. Objekt si už rekonstrukci zasloužil, do budovy zatékalo, okna netěsnila, omítka opadávala a celkové prostory a vybavení byly už dávno zastaralé.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Jsme velice rádi a vděční za to, že Slezská diakonie získala projekt na rekonstrukci polyfunkčního komunitního centra V Aleji, Získala to z EU, kde jsme získali 11 milionů 800 tisíc korun na tuto opravu a spoluúčast, kterou musíme dodržet, je 625 tisíc a chci poděkovat MSK, který poskytl větší polovičku k této účasti, za což jsem ráda.”

Právě nyní probíhá rekonstrukce fasády, výměna oken, dokončuje se zateplení budovy, byla vyměněna střecha, okapy a veškeré svody.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "V současné době se dělá odvodnění celé budovy, protože zdi byly vlhké, zamočené, začínáme i opravu venkovního schodiště a zábradlí."

Rozběhly se i rekonstrukční práce uvnitř budovy. Obě patra museli zaměstnanci svépomocí vystěhovat. S tím jim aktivně pomáhali i dobrovolníci ze Slezské církve evangelické i rodinní příslušníci.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Tam bude probíhat rekonstrukce elektrorozvodů v obou patrech, instalování vzduchotechniky a klimatizace a bude se malovat, Jsme vděční, že budou peníze i na dovybavení, tak si vybavíme vnitřní prostory. A jelikož máme v létě obrovské teplo, tak jsme rádi, že budeme mít i klimatizaci."

I když je budova z velké většiny prázdná, fungování sociálních služeb není omezeno, všem byl zajištěn náhradní prostor, jako třeba sociální asistenci Orlová,která pracuje s rodinami s dětmi, zázemí pro ekonomickou oblast nebo sociálně terapeutické dílny Effatha, která prozatím našla zázemí v budově polikliniky.

Iveta Kuczerová, vedoucí střediska: "Občanská poradna i oba nízkoprahy tady zůstaly, máme plnou kapacitu, klienti docházejí."
Stanislava Szkwarová, sociální pracovnice nízkoprahového zařízení Pohoda: "Těšíme se na nové prostory, děti taky, že budeme mít více místa a nové vybavení, tady nám to zatím vyhovuje."
Dana Zborovská, sociální pracovník, poradkyně v Občanské poradně Karviná: "Na nové zázemí se těšíme velice, budeme to tam mít hezké, nové, bude se nám tam lépe pracovat, prostory tady jsou takové jaké jsou, ale je to dočasné, tak to takhle bereme. Klienti chodí, navštěvují nás více než předtím, protože lidi, když potřebují, tak si cestu najdou.”

Součástí projektu je i úprava okolí budovy, s tímto aktivně pomáhá karvinský magistrát. Budova bude do budoucna využívána i ke vzdělávacím aktivitám, seminářím nebo besedám. Práce začaly v průběhu května, provoz bude v budově obnoven na konci roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy