Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová atrakce v podobě morčat a králíků v karvinském zookoutku láká rodiče s dětmi

  • Karviná,

V zookoutku parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě přibyli noví obyvatelé. Nový výběh v blízkosti paví voliéry patří morčatům a zakrslým králíkům. Lákat budou tito oblíbení hlodavci především rodiče s dětmi.

VIDEO: TV Polar

Zakrslíci králíci a morčata přibyli v karvinském zookoutku. Pracovníci technických služeb pro ně ve spolupráci s Odborem komunálních služeb Karviné připravili zajímavé a útulné zázemí, noví obyvatelé tak mají dostatek volného pohybu. Výběh bude lákat hlavně mateřské školky a rodiče s dětmi.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: " Věřím, že si toho budeme vážit, protože tady bude volný vstup v určité hodiny, že si to tady nezničíme a že nám to bude dělat radost.”
anketa: první návštěvníci výběhu s morčaty a králíky: "Mě se líbí morčátka, jsou heboučké a roztomilé. "Mě se líbí zvířátka mláďátka, králíčky."

Domov pro králíky a morčata připravili pracovníci technických služeb podle své fantazie.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: “Jejich zázemí je nápad mých kolegů z TS. Vybudovali jsme jim takové trasy a budky, uvidíme, jak to budou snášet."

U výběhu je také možnost chvíli si posedět a pozorovat život hlodavců na dvou zajímavých lavičkách, jedna z nich připomíná známého psa.

Ve výběhu nechybí ani panely se vzdělávacími informacemi.

Nově vybudovaný výběh pro morčata a zakrslé králíky je otevřen každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy