Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské děti se vzdělávají i o prázdninách, dochází do kroužku techniky na SPŠ Karviná

  • Karviná,

Karvinské děti se i o prázdninách mají možnost hravě seznamovat s polytechnickými aktivitami prostřednictvím kroužku techniky na Střední průmyslové škole. S 3D tiskem nebo programování Lego robotů se seznamují děti z příměstských táborů i mateřských škol.

I když školní rok skončil a děti si užívají prázdniny, na Střední průmyslové škole je i teď rušno. Pedagogové a absolventi školy se věnují karvinským dětem z příměstských táborů, mateřinek i školákům, kteří se přihlásili do kroužku.

Oleg Pasz, pedagog SPŠ Karviná: "V rámci projektu MAP jsme připravili kroužek pro děti základní i mateřských škol a jelikož byly školy zavřené kvůli covidu, tak jsme spoustu aktivit nemohli realizovat, proto jsme to přesunuli na prázdniny.”

Vzdělávací program je uzpůsoben věku dětí tak, aby je to především bavilo.

Oleg Pasz, pedagog SPŠ Karviná: "Pro ty nejmenší jsme připravili různé hračky, které jsou už dopředu naprogramované a jednoduché programy si si jsou schopny udělat sami. Závodí si s autíčky, které jsou řízené mikrobitem nebo LEGOroboty a v rámci 3D tisku si sami navrtají dírku do smajlíků, který vytiskli, které vytiskli na 3D tiskárně."
anketa, děti z MŠ s polským jazykem vyučujícím: "Mě se tady líbila auta a klacky, co se stavějí. "Mě se líbili roboti , které šli ovládat.” "Jsem vyzkoušel auto, které jezdí na dálkové ovládání. "Ovládá se joystickem."

Kroužek pro zájemce základních škol, kteří se přihlásili přes internet, probíhá každé úterý. Děti z příměstských táborů Juventusu sem dochází dvakrát týdně. Projekt Bude Probíhat do konce letošního roku.

Oleg Pasz, pedagog SPŠ Karviná: "Chceme od září pokračovat pokud budou školy otevřené u nás ve čtvrtek technickým kroužkem u nás ve škole."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy