Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští rybáři uspořádali závody pro děti. Malí závodníci nachytali celkem 12,9 kg ryb

  • Karviná,

Karvinská organizace Českého rybářského svazu uspořádala pro děti a mládež rybářské závody. Smyslem těchto aktivit je podpořit děti v lásce k přírodě a přilákat mladou generaci k tomuto tichému koníčku.

Je sobota dopoledne a u jednoho z rybníků v Petrovicích se pustily do chytání ryb děti. Mnohé z nich úplně poprvé. Vybavení jim půjčili karvinští rybáři, kteří pro ně po delší době uspořádali rybářské závody.

Pavel Kochan, člen výboru MO Českého rybářského svazu Karviná: "Tady na této vodě to je již tradiční závod, tady se ryby chytají jednoduše, každé dítě si tady nějakou rybičku chytne. Chytají rybky na váhu, dávají do sítky, to se zváží, kdo chytne největší váhu, ten vyhrává."

Dětem, které chytaly ryby úplně poprvé, se věnovali instruktoři, kteří jim vše vysvětlili a se vším pomohli. Závodů se zúčastnily i děti z DD Srdce.

Pavel Kochan, člen výboru MO Českého rybářského svazu Karviná: "Sešly se tu děti, které jsou vyloženě začátečníci. S pomocí rodičů a našich instruktorů rybářského kroužku nějaké ty základní dovednosti se jim ukážou, jak vlastně mají napíchnout červíka, navázat udičku a jak nějakou rybu chytit.”

Závody si nenechaly ujít i děti, které už zkušenosti s rybařením mají.

Tereza Honiewiczová, závodnice: "Začala jsem chytat, protože mě to začalo zajímat, tak začínám chytat ryby. "
Daniel Szczur, závodník: "Rybařit jsem začal, protože jsem našel pod postelí pruty od taťky a začalo mě to bavit."


Závodu se zúčastnilo celkem 17 mladých rybářů. Ulovili celkem 12,9 kg ryb. První místo zaslouženě vychytal právě Daniel Szczur s celkovou váhou ryb 3180 g.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy