Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konalo mistrovství ČR ve workoutu a rozhodně se bylo na co dívat

  • Karviná,

Workout se stal zejména mezi mladými lidmi oblíbeným sportem. Spojení akrobacie, gymnastiky a síly mohou sportovci převést i na závodech. Ty nejprestižnější se o víkendu konaly v Karviné.

Je až neuvěřitelné, co dokážou tito mladí lidé s vlastním tělem. Hodiny tvrdé dřiny mohli nyní zúročit na mistrovství ČR ve street workoutu, které se konalo v Karviné. Pořadatelem byla Střední škola techniky a služeb.

Lukáš Strouhal, organizátor: "V podstatě jsou to pravidla podle světové asociace, která sídlí v Ukrajině a je to v podstatě výběr těch nejlepších z celé ČR a ti pak pojedou na Ukrajinu a budou reprezentovat ČR. Je to disciplína freestyle, která je volná, ten cvičenec může předvést cokoliv.”

K vidění tak byly akrobatické prvky i vyloženě silové. Do Karviné přijeli sportovci opravdu z různých koutů republiky.

David Šredr, závodník z Rakovníka: “Street workoutu se věnuji tři roky. Já jsem odjel už svůj set a myslím si, že se mi to docela povedlo. Síla byla určitě na bradlech, hrazda už se mi tolik nepovedla, ale to nevadí. Určitě jsem něco předvedl.”
Daniel Toman, závodník z Pardubic: “Dříve jsem plaval, ale pak mě to přestalo bavit a pak jsem se začal věnovat workoutu. Za výkon jsem rád, udělal jsem to tak, jak jsem chtěl.”

Kam by si to chtěl jednou dotáhnout?

Daniel Toman, závodník z Pardubic: “Asi co nejdále. Mistrovství světa, za to bych byl hodně rád. Ale to je ještě dlouhá cesta k tomu.”

Závodníci byli spokojeni i se zázemím. Karviná tento sport hodně podporuje. Ve městě už mají postavených šest velkých workoutových sestav.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků