Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná přitvrdí. Chování nepřizpůsobivých bude řešit speciální tým strážníků se psem

  • Karviná,

Boj s nepřizpůsobivými osobami se v Karviné posouvá dál. Z rozhodnutí primátora byl zřízen specializovaný tým strážníků, jejichž prioritní pracovní náplní bude využití všech dostupných právních prostředků v boji s osobami, které svým způsobem života znepříjemňují poctivým lidem život ve městě.

Karvinští strážníci budou od září přistupovat k nepřizpůsobivým občanům a jejich chování v ulicích města ještě tvrději než dosud. Rozhodl o tom primátor města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “K 1.9.2021 jsem zadal řediteli MP Karviná aby zřídil mini tým strážníků, kteří se budou zabývat pouze činností nepřizpůsobivých občanů. Reagujeme tak na novelu, kterou schválili poslanci a věřím tomu, že ji schválí i senát a prezident republiky. Měla by být platná k 1.1. 2022. Ta novela zajistí to, že pachatelům opakovaných přestupků bude strháváno finanční plnění ze sociálních dávek.”
Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Budeme bez pardonu pokutovat vše, čeho se ti lidé dopustí. Ať to bude přestupek na úseku veřejného pořádku, znečišťování veřejného pořádku, rušení nočního klidu."

Strážníci se v ulicích města často setkávají s agresivitou, nerespektováním a slovním vulgarismem a výhrůžkami.

Ota Štěrba, strážník MP Karviná: "Útočí na nás slovně i fyzicky, za použití hmatů a chvatů je musíme zpacifikovat, případně převézt na protialkoholní stanici.”

Speciální hlídka bude sestavena ze čtyř fyzicky velmi dobře připravených strážníků a nápomocen jim bude i psovod.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy