Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uživatelé karvinského střediska Eunika mají na zahradě stezku pro bosé nohy

  • Karviná,

Karvinské středisko Eunika Slezské diakonie působí nově v Karviné-Hranicích. Pro své uživatele neustále vylepšuje zázemí a služby a nově také nechalo vyrobit na zahradu Stezku pro bosé nohy.

Středisko Eunika Slezské diakonie se druhým rokem nachází v Karviné-Hranicích, na ulici Kašparova, zázemí našlo ve stejné budově jako denní stacionář Galaxie centrum pomoci. Nabízí celkem tři služby Poradnu rané péče, Sociální aktivizační službu a Denní stacionář.  

Karolína Bobek Pazdziorová, sociální pracovnice: "Teď zrovna naše pracovnice dělají svícny a vázičky s uživateli. Tady ta přímá péče se týká toho, že uživatelé tvoří, ale pracovníci jim musí ve všem pomáhat buď slovně a ti, co nejsou schopni si to udržet fyzicky v těch rukou, tak se jim pomáhá, že jim to pracovník drží, pomáhá jim to lepit, aby byl viditelný výsledek a všichni byli spokojeni."
Uživatelé obou služeb se potkávají a sdílí společné zážitky. Nově třeba na zahradě, kde byla slavnostně otevřena speciální stezka pro bosé nohy. Zhotovena byla letos v červenci.

Adéla Hovorková, vedoucí střediska Eunika Slezské diakonie: "Podařila se vybudovat stezka s komponenty jako jsou lavice, ptačí budka a zvonkohra. Na tyto prvky si dokáže sáhnout uživatel mobilní i imobilní, dají se využívat hmatově."

Samotná stezka je dlouhá zhruba 10 metrů.

Jozef Janiš, technický ředitel spolku Bosá turistika: "Nachází se tam řada různých materiálů, od štěrku, písku, šišek, jehličí a další příjemné věci, které do toho dostaneme dostat, které jsou příjemné na chození. Nejlepší je, když je léto a dají se oválné kamene, šlapáky, tak se to nahřeje od sluníčka a je to příjemné, masíruje to nohu zároveň. Snažíme se to dělat tak, aby ten člověk měl z toho dobrý pocit, až se projde."
Adéla Hovorková, vedoucí střediska Eunika Slezské diakonie: "Smyslem té stezky je podpora klienta v aktivizaci, koordinaci pohybu, v kreativním myšlení."

Zvonkohra i krmítko a ptačí budka jsou dostupné i pro klienty na vozíčku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy