Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dechová kapela Malá černá hudba zahrála posluchačům v Karviné po dvou letech

  • Karviná,

V rámci Karvinského kulturního léta vystoupila na náměstí známá Malá černá hudba. Pobavila zejména starší generaci obyvatel, kteří si s chutí zazpívali známé melodie. Mladší návštěvníci si zase zatančili polku nebo valčík.

Téměř po dvou letech zahrála na náměstí známé melodie svým věrným posluchačům a návštěvníkům Karvinského kulturního léta dechová kapela Malá černá hudba. Jejich koncert si užívali převážně starší obyvatelé města.

Mladší návštěvníci si zase z chutí kousek od pódia zatančili a za odvahu dostali po koncertě i cédéčko kapely.

návštěvník Karvinského kulturního léta:  “My rádi tančíme. Rádi se bavíme a tuhle muziku my milujeme."

Romana Swaczynová, zpěvačka Malé černé hudby: "Pro nás je vždycky prioritou hrát na domácí půdě, jsme rádi, že jsme mohli zahrát našemu publiku. Mě se zpívalo výborně."

Párkrát si s kapelou zazpívala i malá dcera zpěvačky, Tina.

Romana Swaczynová, zpěvačka Malé černé hudby: "Týnka je hudebně nadaná a tím, že hraje na dva hudební nástroje a chodí se mnou na zkoušky, tak ten reperotár zvládá a ukládá se ji to do té hlavy."

Tina Swaczynová, dcera zpěvačky: "Zpívá se mi dobře a nejraději zpívám Rajhrad, protože je to taková písnička, kterou každou zkoušku hrajeme a já to zpívám s maminkou."

I když se kapela, stejně jako mnohé jiné, musela obejít dva roky bez koncertů, soutěží a vystupování na veřejnosti, podařilo se základ sestavy kapely udržet.

Milan Kupka, kapelník Malé černé hudby: “U muzikantů to je pořád nějaká obměna, protože máme i profesionální hráče, repertoár je rozmanitý, některé skladby jsou náročné a amatéři to už ani neuhrají, takže dbá na to, aby kapela byla složena z dobrých hráčů, aby se ten repertoár uhrál."

Repertoár kapely se stále rozšiřuje.

Milan Kupka, kapelník Malé černé hudby: "Je z čeho čerpat, my hrajeme skladby od různých autorů z celé republiky, ze Slovenska i z Polska něco. Podle toho, pro jaké publikum hrajeme, tak se snažím vybrat repertoár. V Polsku tam skutečně milují českou dechovku, tak si to s námi i pobroukávají."

Malou černou hudbu můžete slyšet na karvinském náměstí ještě 3. září, v rámci Knižního jarmarku. O den později vystoupí Sedlišti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy