Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turistický oddíl Lesani Karviná připravil příměstské tábory na téma Pevnost Boyard

  • Karviná,

Teď se vydáme za členy Turistického oddílu Lesani Karviná, kteří pro děti připravili příměstský tábor s názvem Boyard. Na všechny čekalo spoustu dobrodružství v přírodě, soutěží a zážitků.

Turistický oddíl Lesani Karviná se jako jeden z mála oddílu může pochlubit dlouholetým fungováním, a to 45 let. Jejich snahou je přilákat děti k přírodě, její poznávání a úctě k ní, věnují se turistice, horolezectví nebo vodáctví.

Lenka Wawrzyczková, zástupkyně hlavního vedoucího Turistického oddílu Lesani: "Hlavně si myslím, sama za sebe, vzhledem k tomu, že už tady chodím 12 let, tak si tady najdete kamarády do konce života To je taková druhá rodina tady."
anketa: členové Turistického oddílu Lesani, účastníci tábora: "Je tu zábava, najdeš si nové kamarády, plno zážitků a e to lepší než sedět doma u PC."

Lesani pro děti z širokého okolí uspořádali také příměstské tábory, letošní se nesly pod názvem Boyard.

Lenka Wawrzyczková, zástupkyně hlavního vedoucího Turistického oddílu Lesani: "Je to dotované z MŠMT ČR, takže je to pro děti úplně zdarma. Pořádali jsme dva turnusy, na jednom turnusu bylo 15 dětí, na druhém 16, náplní byla dlouhodobá hra, která se jmenuje Boyard, děti se snaží získat klíče a dobýt pevnost Boyard a dostanou poklad."

Během hry děti plnily nejrůznější zadání, čekaly je silové úkoly jako sekání lana a podobně.

Lenka Wawrzyczková, zástupkyně hlavního vedoucího Turistického oddílu Lesani: "Hodně jsme se snažili, tím, že děti byly málo ve škole, tak zařadit nějakou edukaci hodně, bylo tam rozdělávání ohně, stopování a šifry. Proto se nám líbila podobnost s Boyard, která tam má otce Furu, který jim dává vědomostní soutěže a úkoly, měli jsme hlavolamy, hádanky a podobně."

Jeden den za dětmi také přijeli artisté z Rožnova s žonglérským workshopem. Učili je žonglovat s míčky, točit spojkami a také je naučili ty správné žonglovací míčky umět vyrobit.

Do oddílu mohli rodiče přivádět děti už od šesti rána a čas zde trávily do čtyř odpoledne. Jeden den byla připravena akce i pro rodiče do devíti večera.

Do oddílu se může přidat každý, kdo chce trávit čas jinak než doma u počítače. Čeká je spousta zážitků, naučí se praktické dovednosti a získají i kladný vztah k přírodě. 

Zázemí a klubovnu má Turistický oddíl Lesani v Karviné-Ráji, na ulici Víta Nejedlého, kousek od školy Prameny, přímo v objektu pedagogicko-psychologické poradny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy